29 грудня в історії Тернопільщини

Цього дня народилися:

Крупа Левко (1943, за документами — 1 січня 1944, с. Велика Березовиця, нині смт Тернопільського району Тернопільської області — 28 грудня 2000, там само) — український письменник, журналіст, громадсько-політичний діяч, педагог. Лауреат премії імені Братів Лепких (1991). Член Національної спілки письменників України (1991). Депутат Верховної Ради України 1-го скликання (1990—1994).

Крупа_Левко_Миколайович

Стець Юрій (1975, Нагірянка, Чортківського району, Тернопільська область) — український політик та журналіст. Міністр інформаційної політики України та член РНБО. Обирався народним депутатом України VI, VII та VIII скликань. Керівник управління інформаційної безпеки, майор Національної гвардії України.

stec

Цей день в історії Тернопілля:

29 грудня 1930 року - в м.Теребовля помер лікар, громадський діяч Григорій Васильович Гарматій. Доктор медицини. Працював лікарем на Гуцульщині, згодом - у м. Теребовлі. Член ряду українських товариств. Під час Першої світової війни - військовий лікар австрійської армії.

29 грудня 1972 року – Заліщицькоиму парку надано статус об'єкта природно-заповідного фонду. Пам'ятка садово-паркового мистецтва. Розташований біля колишнього палацу баронів Бруницьких. Заснований у кінці 19 століття на лівій терасі берега річки Дністер. Це - один з найдавніших парків Тернопільської області, де зростають дерева, кущі та ліани 45 видів, у тому числі 25 екзотів: гінкго дволопатеве (діаметр 143 см, висота 22 м), три дерева бундука канадського (діаметр 78—79 см, висота 19—20 м), дуби звичайні (діаметр 172 см, висота 25 м) та північні (діаметр 105 см, висота 22 м), гіркокаштан звичайний (каштан кінський; діаметр 101 см, висота 15-16 м), тополя дельтоподібна (діаметр 110 см, висота 25 м), софора японська плакуча, керія японська, бархат амурський, гледичія звичайна безколючкова та інші.

29 грудня 2009 року – помер український політик, народний депутат України 5-го та 6-го скликань, Голова Головного контрольно-ревізійного управління України, уродженець Теребовлянщини Микола Сивульський.

29 грудня 2013 року - на Театральному майдані Тернополя пройшло велелюдне віче «Солідарність проти терору».

Сьогодні, 29 грудня, відзначають День інформаційно-медійних структур Міністерства оборони України та Збройних Сил України.

З метою підтримки престижу працівників інформаційно-медійних структур Збройних Сил України та структур Міністерства оборони України, Міністр оборони України Михайло Єжель підписав наказ від 27 грудня 2010 року № 698 «Про встановлення Дня інформаційно-медійних структур Міністерства оборони України та Збройних Сил України» це професійне свято матиме щорічний характер і відзначатиметься 29 грудня.

Відомо, що 29 грудня 1991 року був призначений перший прес-секретарь військового відомства незалежної України і створена прес-служба Міністерства оборони України. Це стало початком становлення та формування у Збройних Силах України структур для повсякденного об’єктивного і оперативного інформування громадськості про діяльність Українських військ і активного впливу на творення позитивного іміджу армії і армійських традицій у суспільстві.

Державні службовці, офіцери та працівники інформаційно-медійних структур міністерства оборони України та Збройних Сил України відрізняются високим професіоналізмом і відданістю своїй професії, вони постійно перебувають у готовності принести максимальну користь не тільки Збройним Силам України, а й державі в цілому.

6b40838b-3154-4112-8f4e-6e6f4ac3f838_mw1024_s_n

29 грудня відзначається День пам'яті пророка Аггея — десятого із дванадцяти малих пророків, який пророкував при царі Персії Дарії Гістаспі ще за 500 років до Різдва Христового.

Пророк Аггей намагався переконати свій народ добудувати Другий Єрусалимський храм, коли юдеї повернулися з вавилонського полону. Він стверджував, що всі біди, з якими стикаються люди, відбуваються через їхню релігійну байдужість. Сьогодні, під час святкування цього свята, його ідеї також згадують, оскільки в християнському світі вони не втратили свого сенсу.

Історія свідчить, що Аггей після смерті був похований недалеко від священицьких трун, оскільки походив він із священицького роду. Аггея пам'ятають як людину виняткової доброти, яка була шанована всіма оточуючими. Навіть його ім'я в перекладі означає «свято». Аггея зазвичай зображують бородатим старцем з пристойним обличчям і невеликими залисинами.

Давні традиції святкування збереглися до нашого часу. Головна з них — згадувати про силу віри в житті людини, про яку розповідав Аггей.

1250628_600

Іменини сьогодні святкують Феофанії, Софії, Агеї.

Це цікавоТернопільщинаТернопільіменинникисвятоімениниТерен