Деяких жителів Тернопільщини вже із нетерпінням чекають на вулиці Білецькій

Про що варто пам’ятати під час декларування доходів, отриманих у 2020 році? Кого з жителів Тернопільщини з нетерпінням чекають на вул. Білецькій? А хто може прозвітувати про свої доходи дистанційно?

На ці та інші запитання нещодавно в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області відповідав заступник начальника цієї установи Петро Якимчук.

Нагадаємо, якщо ви торік отримували лише зарплату, тоді вам точно не треба турбуватися про подання річної декларації про майновий стан і доходи. Але якщо у 2020-му вам перепали, окрім зарплати, й інші доходи, наприклад: спадщина, дивіденди, іноземні доходи, доходи від оренди, інвестиційний прибуток тощо, то тут уже є нюанси. Можливо, ви серед тих, хто повинен подати цю форму звітності? Багато інформації про це є на субсайті Територіальних органів ДПС в області, у банері «Деклараційна кампанія 2021» і на офіційній сторінці відомства у соціальній мережі Facebook. А найцікавіші запитання до Петра Якимчука для читачів «Терену» зібрали у Відділі пресслужби Головного управління Державної податкової служби (ДПС) у Тернопільській області.

Нагадаю, що раніше до податкової знижки дозволяли включати кошти, що не перевищували 4% суми загального оподатковуваного доходу такого платника. Нині такі обмеження зняли. Постанова Кабміну від 09.12.2020 р. №1319, про яку ви згадуєте, лише затвердила перелік товарів на вказані цілі, вартість яких можна включати до податкової знижки.

Станом на 1 січня 2021 р. такого закону немає, тому податкову знижку за витрати, понесені платником податку на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена сім’ї І-го ступеня споріднення, за наслідками 2020 р. платникам не надають.

Хочу зауважити, що платник податків-фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси. Якщо платник податку проживає не за місцем реєстрації (прописки), декларація подається до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації, згідно з паспортними даними. У разі якщо фізична особа знята з реєстрації за однією адресою, але ще не зареєстрована за іншою, буває і таке, тоді декларація подається за попередньою податковою адресою.

Однак, якщо протягом звітного податкового року відбудеться продаж більш як одного із зазначених об’єктів нерухомості, про які ми говорили вище, або від продажу іншого об’єкта нерухомості (а це може бути офіс, склад, магазин – прим.), у такому разі дохід від продажу буде підлягати оподаткуванню за ставкою 5% та 1,5% - військовий збір. Податок необхідно сплатити до нотаріального оформлення таких об’єктів. У такому разі подавати декларацію не потрібно, адже податок сплачений.

І за це, нагадую, беруться гроші, які повинні оподатковуватись як податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%, так і військовим збором за ставкою 1,5%. Відтак, ми чекаємо на таких декларантів.

Для подання податкових декларацій в електронній формі у режимі реального часу та використання сервісу автоматичного заповнення на основі даних ДПС необхідно: - авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа; - отримати відомості про доходи за минулий рік з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків; - на основі отриманих від ДПС у розділі «Вхідні/вихідні документи» даних перейти до заповнення податкової декларації у режимі «Декларація про майновий стан і доходи».

Довідка. Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України

. Спілкуйся з Податковою службою дистанційно через «InfoTAX».

Фото надане Відділом пресслужби ГУ ДПС в області

ГрошіподатковаТернопільщиназвітТерендоходидеклараціярепетиторПетро ЯкимчукЕлектронний кабінетДПСтелеграм-канал