Експортери свинини збільшили виручку втричі (Агро-новини)

Українські підприємства з початку року поставили на зовнішні ринки 4,57 тис. т свинини, що в 2,3 рази перевищує показник за аналогічний період минулого року, в грошовому вираженні експорт свинини зріс в 3,1 рази — до $9,66 млн.

2403

Про це свідчать дані митної статистики Державної фіскальної служби (ДФС), передає УНІАН.

Як зазначається, імпорт свинини в Україну за звітний період збільшився в 1,6 рази в натуральному вираженні та в 2 рази в грошовому — до 4,09 тис. т і $7,24 млн відповідно.

Разом з тим, за даними ДФС, експорт м'яса птиці і субпродуктів з України за звітний період зріс на 14,4%  — до 228,64 тис. т, і на 34,6% в грошовому вираженні — до $322,96 млн. Імпорт цих продуктів у січні-жовтні становить 94,12 тис. т, що на 38,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року. У грошовому вираженні імпорт м'яса птиці і субпродуктів зріс на 37,4% — до $38,39 млн.

Вчені вивели рис, який можна вирощувати у морській воді

Китайські вчені розробили нові сорти рису, які можна вирощувати в морській воді, що потенційно може забезпечити їжу для 200 мільйонів людей.

2401

Вчені вже давно працюють над рисом, який може рости в морській воді, і, нарешті, зараз йде випробування комерційно життєздатних сортів, повідомляє Genetic Literacy Project.

Як зазначається, нині близько 200 сортів рису проходять випробування біля прибережного міста Чіндзау в провінції Шаньдун (район Жовтого моря); мета — побачити, які з них найкраще відчувають себе у солоних умовах. Морську воду закачують в поля, розбавляють, а потім направляють у рисові поля.

Дослідники прогнозують, що ці сорти рису матимуть врожайність на рівні 4,5 т/га, однак один сорт вже показав більш обіцяючі результати — 9,3 т/га.

- Результати випробувань значно перевершили наші очікування, — каже один із дослідників та професор аграрних наук Університету Янчжоу Лю Шипінг.

Для фермерів запущене пільгове кредитування при купівлі елеваторів

KMZ Industries та «Агропросперіс Банк» уклали партнерську угоду про фінансування придбання елеваторного обладнання для малих та середніх агровиробників за пільговими відсотковими ставками.

2402

Як говориться у повідомленні банку, партнерська програма значно спрощує придбання обладнання для обробки і зберігання зернових культур від KMZ Industries. Це дозволить виробникам зерна підвищити якість їхньої діяльності та отримати більший прибуток завдяки продажу продукції на піку цін.

- За умовами партнерської програми кредит надається у розмірі до $400 тис. або в еквіваленті у гривні на період до 40 місяців за пільговою ставкою від 6,55%. Остаточне рішення щодо видачі кредиту банк приймає лише за 3 дні, - говориться у повідомленні.

Партнерською програмою можуть скористатися аграрії з площею земель від 100 га, які мають досвід агровиробництва більше трьох сільськогосподарських циклів.

- Зараз в Україні експлуатується замало елеваторних об'єктів. Ми добре розуміємо, що зерносушарки, силоси та ін. мають досить високу ціну і в той же час є необхідністю для аграріїв. Тож партнерська угода з «Агропросперіс Банком» – це наш спосіб допомогти та підтримати українських виробників зерна, – сказала генеральний  директор KMZ Industries Валерія Калашник.

Голова Правління «Агропросперіс Банку» Сергій Щепанський зауважив, що дана програма є максимально адаптованою до потреб агровиробників.

- Партнерська програма пропонує аграріям не тільки зручний графік погашення кредиту відповідно до сезону, але й можливість не сплачувати перший внесок за умови надання додаткової застави або аграрної розписки, – повідомив Щепанський.

агроекспортТеренфермерикредитисвининаелеватори