Групу телефонних шахраїв викрили оперативники управління ДВБ та Нацполіції Тернопільщини

Сімдесят відсотків суми - на зону, а решта - спільникам на волі - за такою схемою впродовж тривалого часу працювали шахраї. Група осіб влаштувала заробітки на довірливих громадянах. Жертвами ставали мешканці не лише Тернопільської, але й Чернівецької, Хмельницької, Вінницької, Черкаської, Миколаївської та Волинської областей.

Впродовж трьох місяців працівники Тернопільського управління департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України спільно з оперативниками ГУНП документували діяльність підозрюваних, пише Досьє 102.

За словами начальника Тернопільського управління департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України Василя Джиджори, група працювала за шахрайською схемою «ваш син у поліції, потрібні гроші». Налагодили незаконне заробляння коштів люди, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі, а саме на Луганщині, на території, яка непідконтрольна Україні.

У спільники собі взяли кількох осіб.

Кожен виконував певну функцію. До жертви телефонували з тюрми, представлялися працівниками поліції, розповідали вигадану історію про горе та домовлялися про суму відкупу.

По гроші йшли уже інші особи. Ще одна спільниця після успішної операції перераховувала кошти на вказані картки.

- Мені телефонував Саша і назначав місце зустрічі. Там він передавав мені гроші, які я перекидала через термінал. Номери банківських рахунків мені повідомляв Максим, - розповіла спільниця групи. - Звідки гроші спочатку я не знала, деталі мені не розповідали. Лише згодом один з наших проговорився по телефону.

Сімдесят відсотків заробленого йшло у місця позбавлення волі. Решту тридцять ділили порівно по 10 відсотків - координатору, кур'єру та на розвиток справи.

Жертв шукали по всій Україні. На Тернопільщині, каже Василь Джиджора, затримані зізналися у чотирьох шахрайствах. Один з потерпілих віддав зловмисникам понад триста тисяч гривень.

1

Більше 23 епізодів за ними тягнеться по інших областях нашої держави. По Україні шахраям вдалося видурити у людей майже три мільйона гривень. Найбільшу суму отримали зловмисники у Чернівцях - близько шестисот тисяч гривень.

У кожному місті винаймали подобово житло та кілька днів збирали «відкупні» зі своїх жертв. Іноді до справи залучали й водіїв таксі.

Спецоперацію по затриманню працівники ДВБ Тернопільщини та обласного управління поліції провели одночасно у трьох областях держави - в Харкові, Миколаєві та Тернополі.

Підозрюваних затримали - це жителі Харківської та Кіровоградської областей. У них вилучили телефони, sim-картки, переписку ув'язнених та координатора, а також готівку й електронні гаманці, на яких знаходилися гроші.

Затриманим оголосили підозру відповідно до статті 190 частина 3 ККУ - шахрайство, вчинене у великих розмірах. Обрали їм і міру запобіжного заходу - тримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі 500 тисяч гривень кожному. За незаконний, але прибутковий бізнес, усім загрожує покарання - позбавлення волі від трьох до восьми років.

Встановлюють оперативники управління ДВБ та ГУНП Тернопільщини і інших спільників злочинного угрупування.

Фото з допису

ТернопільщинаполіціяТереншахраїтелефон