Куди звертатись тернополянам, які хочуть додати у свій графік благодійність
День благодійності в Україні відзначають 12 грудня. Це чудова нагода вирішити, у якому напрямку приєднатись до справ милосердя. Тернополяни мають широкий вибір – від волонтерський організацій, які допомагають військовим на Сході до спортивних проектів, де охоче приймуть волонтерів у будь-який сезон.
Щоб допомогти армії, можна звертатись в Логістичний центр допомоги бійцям АТО м. Тернопіль (380679539072), бункер «С» (380680331734), організацію «Від Заходу до Сходу» (0678558658).
- На даний час в основному збираємо кошти на квадрокоптери, приціли, триподи, камери, фотоапарати та інше приладдя для снайперів та розвідників, - говорить волонтерка Логістичного центру Христина Феціца. - Для піхоти завжди актуальне питання з облаштуванням та укріпленням позицій, а для цього необхідні: будівельні мішки, плівка, скоби, цвяхи, утеплювачі, кабель та маскувальні сітки. Також до всього додаємо смаколики: домашня випічка, шоколадні батончики, сухофрукти, горіхи, мед та інші солодощі, яким хлопці завжди радіють. Дітки передають малюнки та листи.
Система безоплатної правової допомоги на початку 2021 року запустила по всій Україні проєкт «Волонтер БПД». На Тернопільщині за цей період волонтери провели заходи, участь у яких взяли загалом майже 4000 людей. Щоб приєднатись до волонерства у цій галузі, можна телефонувати 097 072 42 11.
Кожен тернополянин також може допомогти майбутньому сиріт. У місті діє благодійний фонд «Майбутнє сиріт», який у 2021 відзначив своє 15-річчя. Щодо результатів роботи, керівник БФ Андрій Назаренко згадував 70% соціалізованих випускників інтернатів, 120 учасників «Школи самостійності»; 15 учасників програми покращення умов проживання; 30 дітей, які потрапили в сім’ю та інші. До речі, наразі допомоги тернополян потребує Миколай, який прийде до дітей без батьків. Звертатись можна до керівника «Майбутнє сиріт» - 097 553 0820.
Розвинути нові напрямки волонтерства тернополяни мають нагоду в боротьбі з насиллям.
- Проєкти для волонтерів щодо цієї ланки – одиничні, - говорить власниця Благодійного магазину BLAGOдать Яна Шкуратова. – Ми на даний час розпочали у магазині Blagodat_challenge. Тернополяни стають феями і приносять іграшку для дітей, які потерпають від домашнього насилля. Мета акції - нагадати про неприпустимість домашнього насильства Але тільки її проведення є недостатньо для досягнення результатів, тому потрібно думати над регулярними проектами.
Окрім того, на території Тернопільської області діють реабілітаційні центри, де допомагають нарко- та залежним. Тому усіх охочим допомогти таким людям, можна звертатись: у чоловічий центр у с. Малий Глибочок (096 575 86 00, Ігор), м. Бучач (чоловічий, 068 484 63 64, Артур), с. Метенів (жіночий, 097 241 95 66, Наталія).
А любителям активного відпочинку допомогти можна у спортивному проекті RunDAy щодо організації забігів та підтримки бігунів під час них.
- Був період, коли я мав деяку травму. Тож не міг вести активний спосіб життя , - розповідає львів’янин Володимир, який приїжджає на забіги до Тернополя. – Тоді приєднався до RunDay, спершу просто роздавав токіни – номерки учасникам. А далі волонтерська діяльність все більше і більше розширюється. Наразі залучають підприємців та спеціалістів до підтримки організації забігів, а також відповідаю за цікавинки під час таких спортивних подій.
Приєднатись до рандеївців у Тернополі можна наприкінці або ж на початку року.
Фото з відкритих джерел