Лідери кращих громад на Тернопільщині матимуть нові можливості для діяльності
Підтримку у стратегічному плануванні та навчанні місцевих лідерів і надалі отримуватимуть об’єднані територіальні громади Тернопільщини, які пройшли відбір програми USAID DOBRE. Про подальшу співпрацю з обраними ОТГ розповів на тематичній конференції «Стратегічний розвиток та інвестиції» у Києві керівник Офісу демократії і врядування регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні, Білорусі та Молдові Томас Вайт.
Туди приїхали представники громад з різних областей. Уперше в такій події взяли участь представники шістьох новообраних ОТГ для проекту USAID DOBRE ОТГ з Тернопільщини - Підволочиської, Золотниківської, Борщівської, Хоростківської, Лановецької та Зборівської.
Учасники під час конференції презентувати інвестиційні проекти потенційним інвесторам.
- Ми співпрацюємо із понад 70 ОТГ, із них 28 долучились нещодавно у третьому раунді відбору, - зазначив Томас Вайт. – Варто зауважити, що останній відбір мав більші вимоги до учасників, тому відібрані ОТГ справді мають великий потенціал. Також у процесі втілення проекту, ми припинили участь трьох ОТГ через недостатню співпрацю. Більше громад до проекту ми не додаватимемо. А з відібраними будемо працювати над плануванням стратегічного розвитку та навчанням місцевих лідерів. Допомагатимемо за допомогою грантів втіленням ідей на місцях.
Тож ОТГ на Тернопільщині можуть похвалитись 2 проектами-переможцями у проведеному серед в усіх областях конкурсі Strat-up. Для подальших досягнень представники мають змогу бачити під час подібних заходів практичний приклад залучення інвестицій. Як рекомендував віце-прем’єр-міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Генадій Зубко під час конференції, непотрібно орієнтуватись лише на наявні сировинні ресурси, адже сьогодні є нові можливості інвестування – ІТ-галузь, переробка агропромислової продукції та інші.
До слова, місцеві бюджети отримують 52% коштів від державного бюджету. У 2018 році це 291 млрд грн у порівнянні із 70,2 млрд у 2014 році.
Усього в Україні утворили 838 ОТГ. На Тернопільщині на даний час функціонує близько 50 ОТГ.
Конференцію для ОТГ організувала програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) спільно з партнером програми Українським кризовим медіа-центром.
Фото автора