Майстриня з Тернопільщини виготовляє оригінальні гіпсові фігурки та світильники (фото)
Ольга Кисорець завжди любила щось робити своїми руками. Ось вже три роки займається виготовленням гіпсових статуеток, прикрас, ваз, горщиків
Статуетки, прикраси, вази, горщики, фігурки-розфарбовки для дітей виготовляє майстриня з Тернопільщини Ольга Кисорець. Жінка родом з Кременця, до Тернополя переїхала в 2022 році. Вона завжди любила щось творити своїми руками і ось вже майже три роки разом з чоловіком займається виготовленням гіпсових виробів.
Спочатку ми робили розфарбовки для дітей — це вилиті з гіпсу фігурки, які діти можуть власноруч розфарбувати. А потім почали виготовляти й різні декоративні вазочки, статуетки. Ми стали розвиватися, почали замовляти собі нові форми і відливати вже по них, – каже Ольга Косорець.
Світильники рятували під час блекауту
Крім того, майстриня з чоловіком почали робити оригінальні світильники. За їх основу брали гіпсові кашпо, туди прикріплювали пофарбовані гілки і намотували на них гірлянду.
Коли були блекаути, такі світильники допомагали не тільки нам, а й багатьом людям, які їх купували. Ці світильники працювали від батарейок. Коли не було вдома світла, то ми ставили таке велике дерево — воно приблизно півтора метра заввишки, і ще кілька маленьких, і в нас кімната чудово освітлювалась, – розповідає майстриня.
Як виглядає процес роботи
Щоб зробити виріб з гіпсу, потрібно мати силіконові форми. Більшість з них можна придбати в інтернеті. Деякі з форм разом з чоловіком майстриня робить самотужки, проте вони мають значно менший строк служби.
Далі у форми заливають гіпс. Дуже важливо, щоб була правильна консистенція.
Гіпс ми розводимо водою в консистенції приблизно як рідка сметана і заливаємо в форму. Десь за пів години дістається вже готовий виріб, – пояснює Ольга Косорець.
Потім потрібно висушити виріб, цей процес триває близько доби. Далі деякі гіпсові фігури розфарбовують та покривають лаком. Майстриня фарбує вироби пензликом, валиком, іноді навіть зубною щіткою або ж з балончика. Окремо вимальовує деталі, наприклад квіти на вінку.
У деякі вироби барвник додають під час замішування гіпсу.
Частіше використовуємо звичайну водоемульсійну фарбу для стін. Якщо її розмішати не повністю, вийде візерунок, що нагадуватиме мармур. Рідше в гіпс додаємо фарбу для крашанок, такий виріб після висихання на вигляд подібний до поверхневого нанесення губкою, тобто “найвищі” точки підфарбовуються найсильніше, – розповідає жінка.
Загалом на один виріб потрібно витратити близько двох днів.
Бувають нестандартні прохання
Також Ольга Кисорець об’єднала свою творчість з іншою майстринею, яка займається виготовленням ароматних свічок.
Ці свічки вона відливає у наших горщиках. У неї дуже гарні вироби виходять, — розповідає пані Ольга.
Буває, люди приходять до майстрині з нестандартними проханнями.
Одного разу до мене прийшла старша жінка, десь років 70-80, і попросила відреставрувати статуетку Матері Божої, яка залишилася їй від мами. І я гіпсом її підшпаклювала, висушила і потім все підфарбувала. Їй дуже сподобалося, – пригадує майстриня.
Читайте також: «Парфум — це про історію людини»: як тернополянка створює власні аромати (фото, відео)
«Люблю нестандартні ідеї»: тернополянка створює незвичайні торти та десерти (фото)
Фото Терену