«Парфум — це про історію людини»: як тернополянка створює власні аромати (фото, відео)
У доробку Софії Дольної вже є шість власних парфумів, які мають своїх прихильниць та отримали чимало позитивних відгуків у парфумерній спільноті
Вже кілька років захоплюється парфумерією та створює власні аромати тернополянка Софія Дольна. Її майстерня — справжня творча лабораторія з десятками пляшечок парфумів та компонентів для їх виготовлення. Цій справі жінка вчилася на курсах відомих українських парфумерів та постійно вдосконалює свої знання. Адже парфумерія — надзвичайно складна та багатогранна. Про своє захоплення, процес створення ароматів та їх секрети Софія Дольна розповіла журналістам Терену.
Своїми знаннями Софія завдячує українським парфумерам Олені Беловій та Сергію Ремезу. Зараз працює під наставництвом викладачки Французького інституту косметики та парфумерії Вікторії Фролової.
Вже створила шість власних парфумів
Особливо активно тернополянка почала приділяти увагу своєму хобі, коли на початку повномасштабної війни виїхала з дітьми за кордон.
Парфумерне навчання — дуже часто це багато годин роботи, практики, вивчення компонентів, складання формул і експериментів. Це все мені вдалось організувати для себе, живучи в Іспанії. Пів року тому я повернулась до Тернополя, облаштувала свою парфумерну майстерню і продовжую своє навчання і експерименти уже тут, в Тернополі, — розповідає парфумерка.
У доробку Софії Дольної вже є шість власних парфумів, які мають своїх прихильниць та отримали чимало позитивних відгуків у парфумерній спільноті.
Кожен з ароматів — це про якусь історію, про людину. Наприклад, “Білі півонії” — це трохи про себе, це автобіографічний аромат. Він був останнім, який я робила в Іспанії. Півонія —- це те чого мені дуже там бракувало. Оскільки я жила на півдні і півонії там не ростуть, їх лише привозять. Це ті квіти, які супроводжували кожне моє літо тут, вдома. І це дуже теплі спогади про цю велику запашну, трохи водянисту, трохи зелену квітку, — каже Софія.
Виготовлення парфумів починається з ідеї: який саме аромат і для кого потрібно створити. Наступний етап — це підбір компонентів, які доводиться замовляти з-за кордону. Після цього парфумерка складає формулу, згідно з нею зʼєднує усі необхідні компоненти і так з’являється новий аромат. Готовий продукт потрібно ще відстояти — це орієнтовно місяць.
Період, коли ти розробляєш певну ідею і коли доходиш до кінцевої формули може займати дуже різну кількість часу і це непередбачувано. Процес може тривати від кількох тижнів до року, — зазначає парфумерка.
Щоб зрозуміти, чи це ваш аромат, з ним потрібно пожити
Софія Дольна ділиться порадами, як обрати свій аромат. Найголовніше — це спиратися на власний смак та відчуття.
По-перше, при виборі не перевантажувати себе кількома ароматами. По-друге, наносити парфум не лише на смужку паперу, але й на частину тіла і пожити з ним. Оскільки перше враження це одне, але через 2-3 години цей парфум може вас дратувати і не підходити вам. Тому я би рекомендувала тестувати три аромати, вибирати один і пожити з ним, — радить фахівчиня.
Також дуже важливо правильно носити парфуми. Це залежить від вашого оточення та обставин, наголошує парфумерка.
Аромат доповнює гардероб. Все залежить від вашого образу, стилю не лише одягу, але й стилю життя, професії. Те, що доречне для людини креативної, творчої професії, приміром дизайнерки, яка має своє ательє, може бути зовсім недоречно для журналістки, яка працює в офісі з великої кількістю людей. Важко поділяти парфуми, тому я вважаю, що все дуже персонально.
Софія Дольна й надалі працює над створенням нових парфумів та розвитком власної лінійки ароматів. Вона рекомендує помічати запахи навколо себе, адже це дуже допомагає у розвитку нюхових рецепторів й потім у виборі парфумів.
Фото, відео Руслана Жирова