На Тернопільщині люди власними силами взялися за створення унікального музею (фото)
Особливу толоку провели у Романівці (Теребовлянський_район) на Тернопільщині вчора, 7 грудня. Учасники акції вивозили сміття з будинку, що врешті має стати #Бібліоартмузеєм братів Бойчуків.
Про це на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» повідомила Наталки Михно – письменниця, директорка бібліотек Теребовлянської громади (цитуємо): «Буду згадувати цей день допоки житиму... Мала нині толоку у селі Романівка... Знайшли... ці написи... і цю книгу часів до... України! Дякую, жителям Романівки за підтримку і волонтерську поміч!».
Нагадаємо, проект #Бібліоартмузею ініціювали у Теребовлянській княжій книгозбірні. Ідея була в тому, щоб відремонтувати а автентичному стилі часів кінця ХІХ ст. будівлю у с. Романівці за адресою: вул. Братів Бойчуків, 72.
Усі зусилля – для того, аби створити у хатині нову мистецько-культурну локацію. Ініціатори ставили перед собою високу мету – популяризацію спадщини наших земляків, художників-монументалістів, які заклали підвалини унікального культурно-мистецького явища в історії мистецтва у 1910-1930-х років (більше про бойчукізм читайте ТУТ).
Стартував проект «Бойчукізм: повернення до джерела» у кінці листопада. Наталка Михно про це написала так: «…Той день, що навчив: «Очам - страшно, а руки все зроблять!». Я дякую усім, хто переглянув відео про наш проект #Бібліоартмузею у Романівці і поширив + вподобав + підтримав! Дякую, що надихнули і зрозуміли!».
Команду проекту у складі 4-х представниць прекрасної статі підтримала ціла творчо-ініціативна група, до складу якої ввійшли як митці, так і староста с. Романівки. Втім, у них не все наразі складається так, як хотілося б. Адже керівництво району і громади поки що не проявило належної уваги до такого важливого проекту. Звісно ж, усе впирається в гроші. Спершу розгляд цього питання на сесії планували на 15 грудня, але згодом вирішили перенести на кінець січня. «Не думаю, що зможу заснути... – дізнавшись про цю невтішну новину, написала Наталка Михно. - Вже нині думаю, що не чекатиму на той грант! Не чекатиму! Ці хлопці, брати Бойчуки, із Романівки, варті нашої пам’яті про них!».
Чи підтримає влада ініціативу громадськості? «Терен» стежитиме за перебігом подій, адже пам'ять про Михайла Бойчука і його послідовників не має щезнути. Наразі це добре розуміють громадські активісти і волонтери, які розпочали роботи у майбутньому музеї власними силами і коштом.
Фото зі сторінки Наталки Михно у «Фейсбуці»