Рослини цієї жінки квітнуть на сорочках, картинах і подвір’ї (інтерв’ю, фото)
Квіти у житті пані Галини Явної з Боричівки Теребовлянського району з’явились давно. Вони ростуть на її подвір’ї. А ще розквітають на сорочках, платтях, картинах — створені об’ємною вишивкою, ці квіти теж здаються живими. Про хобі я й поспілкувалась із пані Галиною, розпитавши про особливості вишивання й вирощування квітів.
Стрічки та голка
— Зараз я в декреті, вечорами не було що робити — дитина спить, а чоловік за кордоном, тож захотіла навчитися чомусь новому. Шукала цікаві ідеї, коли побачила вишивку стрічкою, вирішила опанувати цю техніку. Навчилась всьому сама, допомогли відео та статті в інтернеті. Особливість цієї вишивки в тому, що кожна квітка унікальна — хоч би й захотіла, створити дві однакові не вдасться. Візерунок можна робити менш і більш об'ємними — це залежить від ширини та натягу стрічки, — розповідає пані Галина.
Для вишивки співрозмовниця використовує рамку, яка фіксує тканину, стрічки, а ще, звісно, голку. Каже, сідати за роботу треба тільки в хорошому настрої, бо коли берешся за голку з поганими думками — вишивка не вдається.
Найкраще для виконання у цій техніці підходять рослинні візерунками. Їх Галина Явна часом придумує сама, а часом використовує готові схеми.
— Кожна вишивка потребує різної кількості часу — все залежить від складності. Одну квітку можна вишити за п’ять хвилин, іншу — за пів години, — пояснює співрозмовниця. — Улюблених кольорів чи квітів у мене нема. Мені подобається експериментувати з кольорами та квітами. Зараз хочу вишити півонії — для цього потрібно застосувати іншу техніку.
Поки майстриня оздоблює вишивкою блузки та плаття, планує вишивати на готовому одязі. Такий візерунок не тільки прикрасить річ і зробить її оригінальною, а й може, наприклад, приховати дефекти. Першою серйозною роботою моєї співрозмовниці стала блузка для чоловікової мами. Крім одягу, майстриня вишиває картини.
— Люблю вишивати картини, бо у цих роботах мою фантазію ніщо не обмежує — можна творити й творити. Вишиваю, як маленькі, так і великоформатні роботи. Буває, для себе, але багато картини у мене замовляють. Зараз я вишиваю великодні рушники. У такій техніці вони мають дуже цікавий вигляд. А взагалі вишивку стрічкою можна застосувати для будь-яких виробів — хустин, подушок, фелонів, рушників, скатертин… — провадить далі майстриня.
Догляд і любов
Коли захопилась квітами, співрозмовниця навіть не пам’ятає, каже любила їх завжди, це почуття передалась від мами. А ось садити й вирощувати багато квітів Галина Явна почала два роки тому.
— Коли все цвіте, то аж настрій піднімається. Хоч і наробитися треба біля них багато, але вони того варті, — переконана співрозмовниця. — Ніколи не рахувала, скільки у мене рослин. Багатьма видами обмінювалась із подругами через інтернет, трохи купляла. Зараз у мене понад 30 видів троянд, вони ще молоденькі. Хризантем більше 60 видів. Крім того, на подвір’ї росте багато гладіолусів, жоржин, ірисів, флоксів, багаторічних айстр. Із нетерпінням чекаю цвітіння, бо придбала багато нових сортів. Ними засаджене вже все подвір’я, час уже й в садок перебиратися.
Улюблених квітів у співрозмовниці нема, каже, кожна красива по-своєму. На фотографіях у Фейсбуці будинок пані Галини, наче потопає в кольоровому морі квітів. Запитую про рослини із незвичними барвами.
— Напевне, найнезвичніше поєднання кольорів у ірисів, — відповідає пані Галина. — Проте для створення різнобарвності багато важить групове насадження з різних видів рослин — саме воно створює багату кольорову гаму.
Найбільше у Галини Явної тих квітів, котрі добре прижились у наших краях, із екзотичних ростуть агави. Моя співрозмовниця дарує радість кольору й іншим — компонує букети.
— Особливо люблю додавати у них майори, бо мають велике розмаїття кольорів, — розповідає пані Галина. — Основам флористики навчили мене дівчатам з квіткового магазину «Мальви» у Теребовлі, де я трошки працювала, за це їм дуже вдячна. Там же дізналась про основи догляду за квітами.
Зелено не тільки на подвір’ї — вдома у пані Галини теж буяє зелень. І тут надає перевагу тим вазонам, котрі менш вибагливі. Що ж до незвичних, то з оригінальними листочками й кольорами — ростуть колеуси, а фаворити — духмяні пеларгонії.
— Для квітів головне правильне освітлення та полив. А ще — трошки любові, — впевнена жінка.
Анна Золотнюк
Фото надала Галина Явна