Що дасть тернополянам ліберальний Податковий кодекс (фото, відео)
Зменшити кількість податків, забезпечити сприяння малому і середньому бізнесу, а також реорганізувати податкову – основні завдання, які ставлять перед собою розробники проекту ліберального Податкового кодексу України.
«Круглий стіл» із питань обговорення пропозицій, розроблених фахівцями Асоціації платників податків України, відбувся сьогодні, 14 березня, у конференц-залі Центру євростудій Тернопільського економічного університету (ТНЕУ). Участь у заході взяли: голова обласної держадміністрації Степан Барна, міський голова Тернополя Сергій Надал, керівник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат, представники місцевого бізнесу і громадських організацій. Спеціально приїхав і Президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе.
[embed]https://youtu.be/Qy7d0c3FXJ8[/embed]Гість визнав - податкова система України наразі є недосконалою. Це заважає інвестиційній привабливості нашої держави, причому як із боку платників податків України, так і іноземних інвесторів. Тож у неї слід негайно внести зміни, що відповідають вимогам сьогодення. Система повинна стати гнучкою і швидко реагувати на зміни в суспільстві та економіці держави, наголошує він.
[embed]https://youtu.be/22A7ZuEs9Sc[/embed]Дискусії триватимуть до середини квітня. На думку Грігола Катамадзе, ухвалити новий Податковий кодекс України варто принаймні за півроку до початку нового - 2018 року, аби люди встигли звикнути до нових норм, що почнуть діяти вже із 1 січня.
- Проект Податкового кодексу України, який ми привезли сьогодні, майже на 70% відрізняється від того варіанту, який ми вже у вас репрезентували, - каже гість. - Він пройшов широке громадське обговорення, був поданий у законодавчий орган за півроку, як цього вимагають Бюджетний і Податковий кодекси України.
До слова, в Асоціації платників податків України досі працюють над подальшим вдосконаленням проекту Кодексу. Тому вони й ініціювали діалог і співпрацю з усіма, хто хоче надати раціональні пропозиції і зробити податкове законодавство справді ліберальним. Тому і здійснюють зараз Всеукраїнський тур. Пропозицій очікують і від тернополян, і від місцевої влади. Наші очільники запевнили, що до цього цілком готові.
Наприклад, у Тернополі ставки податків для малого бізнесу цього року не робили максимальними. Мета була простою: аби бюджет не постраждав і підприємці не почувалися під зайвим тиском. Але сприяти планують лише тим бізнесменам, які чесно ведуть свою справу і сплачують усі податки.
[embed]https://youtu.be/AEuOeCt2bxs[/embed]В Асоціації платників податків України дають можливість усім охочим ознайомитися зі змінами, внесеними у проект Кодексу. Більше того, експерти будуть дуже вдячні кожному за надані зауваження, пропозиції і побажання. Їх прийматимуть до 1 квітня 2017 року. А розібратися у всьому просто – треба лише зайти за посиланнями, поданими нижче.
Фото і відео автора
Довідка. ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ (ПРОЕКТ )
ОНОВЛЕНІ КОМЕНТАРІ ДО ОСНОВНИХ ПОЛОЖЕНЬ ПРОЕКТУ ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ
РОЗДІЛ VII. ПЛАТЕЖІ ЗА ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ (в новій редакції)
РОЗДІЛ VIII ПОДАТОК НА НЕРУХОМІСТЬ (В НОВІЙ РЕДАКЦІЇ)