Тернопільських підлітків вчать не слухати батьків і друзів (відео)
Змінити своє ставлення до вибору професії закликають молодих тернополян активісти ГО «АТОМ» у проекті «Будь на своєму місці». Вони показали важливі етапи у житті школярів та можливу псевдодопомогу при виборі майбутньої професії з боку друзів та батьків. Це показали у соціальних роликах, які розділили окремо для школярів, які стоять перед вибором; для молодих людей, які ще можуть змінити професію та для батьків, які повинні дати можливість вільно обирати своїм дітям.
Активісти провели опитування серед тернопільських студентів про вплив під час вибору майбутньої професії. Майже 25% зізнались, що обрали спеціальність, врахувавши думку батьків. А майже 45% студентів не знають, де будуть шукати роботу. Між цими двома аспектами є зв’язок, адже не зробивши власний вибір, студенти не отримують задоволення від навчання і не бачать себе у майбутній професії, вважають спеціалісти. Автор ідеї Людмила Лукіян знялась у ролику для батьків у ролі мами, яка нав’язує професію сину. Цим вона показує, що допомога з боку батьків може бути шкідливою для випускників.
– Сюжет роликів показує важливість усвідомленого самостійного вибору майбутньої професії ще під час навчання у школі, – розповідає Людмила Лукіян. – Адже на підлітків впливають рідні, друзі, вчителі, батьки. І так важливо зрозуміти, що тут слід зробити виключно власний вибір.
У ролику для школярів тернополяни знялись всією сім’єю. Головна героїня Вікторія Карчевська перебуває під тиском батьків, утікає від ідей друзів і шукає свій шлях сама, та наприкінці все-таки отримує підтримку сестри.
– Згідно з сюжетом школярці хочуть вбити в голову чужі мрії, – каже Вікторія. – І це проблема, адже інколи важко під тиском інших і суспільства в цілому зрозуміти своє призначення і відкрити свої таланти. У мене, на щастя, в сім’ї такої проблеми не виникає. І хоч у ролику мій батько нав’язує професію юриста, у житті він дає мені вільний вибір. І цей вибір у мене зупинився саме на юридичному факультеті. Хоча за рік усе ще може змінитись. Адже у мене є вибір.
Ідею сюжетів соціальних роликів розробили у Агентстві комунікацій «РеклаМіст». Зйомка відео та монтаж – Uri Sobi. Звук від Medialab Ternopil. Підтримали процес реалізації ідеї та її поширення міський та обласний відділи молоді.
– Я уже знімалась у соціальних роликах, – додає Вікторія. – Розвиваю акторські здібності у медійній школі The Best. Цього разу актори чудово співпрацювали із організаторами, які також стали героями роликів. Уся команда глибоко усвідомила ідею. Тому розуміли одне одного під час зйомок із півслова. Це забезпечило приємну динамічну роботу.
Також на прикладі тернополянина Рустама Давлетова – героя ролика для молоді, можна зрозуміти можливість змінити професію. Якщо люди помилились, не варто мучити себе. Так, Рустам із освітою фінансиста займається власною арт-студією. Такі зміни може провести у своєму житті кожен.
Фото, відео з відкритих джерел