Тернополян попереджають про кишенькових крадіїв
У Тернополі в маршрутках активізувалися кишенькові крадії.
Понад 17 тисяч гривень заробили протягом минулої доби невідомі зловмисники, промишляючи у маршрутних таксі Тернополя. Від спритних злодійських рук потерпіли троє мешканців області.
2500 тисячі втратила 29-річна тернополянка під час проїзду в маршрутці. Злодій так спритно і непомітно витяг з сумки гаманець, що його пропажу жінка виявила лише через декілька годин вдома. Зникло портмоне, а з ним 100 американських доларів, 50 євро і в мешканки селища Березовиця.
Найбільше не пощастило 30-річній жительці райцентру Збараж. Жінка приїхала до обласного центру та вже під час проїзду громадським транспортом потрапила у халепу. На свою біду мешканка району носила записаний пін-код поряд з банківської карткою, тож як тільки крадій витяг її гаманець, поспішив до банкомата, та зняв понад 10 тисяч гривень з картки.
Відомості про події внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 185 Кримінального кодексу України – «Крадіжка».
Працівники поліції застерігають: пильнуйте сумки та ранці як під час проїзду та й у натовпі на зупинках громадського транспорту! Розпорядок «роботи» кишенькових злодюг – години пік: з 7 до 10 та з 16 до 20 годин. Вони стоять під час посадки позаду, обирають жертву з тих, хто заходить у маршрутки чи тролейбус. Потім затискають її у дверях чи в салоні та забираються у сумки чи кишені. Жертвами переважно стають дівчата, жінки, пенсіонери, рідше – чоловіки.
Прості, однак важливі правила допоможуть зберегти майно:
- найкраще тримати гроші у внутрішній кишені куртки чи піджака. Ідеально, якщо вона закривається на замок. Дістатися внутрішньої кишені та розстебнути її – складно, а крадії люблять легку роботу і малий ризик;
- якщо все ж ваш гаманець у сумці, у транспорті тримайте її перед собою, ранець зніміть з плеча. Якщо ж ви сидите – ставте перед собою на коліна. Пам’ятайте про телефон в кишені верхнього одягу. Ви можете навіть не відчути чужу руку у власній кишені. А з транспорту вийдете вже без мобілки;
- не носіть в гаманці багато готівки, а що найгірше для вас та якнайкраще для злодія – папірці з пін-кодом поряд з банківською карткою;
- є гаманці та маленькі сумочки, які одягають на груди та пояс. З ними кишеньковим злодіям не вдається діяти непомітно.
Не будьте байдужими, якщо помітили, що в чиюсь сумочку чи кишеню лізе чужа рука, приверніть до цього увагу оточуючих.
Якщо ж ви все-таки стали жертвою кишенькаря, негайно телефонуйте у поліцію.
Джерело: ГУНП
Фото з відкритих джерел