Тернополянам на замітку: знання українських школярів оцінили на рівні нижче середнього

Із результатами міжнародної перевірки рівня знань українських школярів можуть ознайомитися тернополяни. Вперше міжнародне дослідження якості освіти PISA провели в Україні. Рівень знань наших учнів оцінили нижче середнього.

У міжнародному порівнянні українські школярі опинилися приблизно в середині списку, який складається з 79 учасників. Це випливає з PISA 2018, які опублікували 3 грудня, пише dw.com. Оцінювалися читацька та математична компетенції, а також знання у сфері природничих наук.

За показником читацької компетенції – здатності розуміння й інтерпретації текстів, з якими школярі матимуть справу в повсякденному житті, – 15-річні учні українських шкіл набрали в середньому 466 балів із 1000 можливих. Таку ж кількість балів, як і Україна, отримала Туреччина. Найближчими сусідами України у рейтингу за цим показником є Ізраїль та Люксембург, які набрали 470 балів. Найгіршою є ситуація у філіппінських школярів, які в середньому набрали 340 балів. А найкращий показник у китайських школярів – 555 балів. Щоправда, у випадку КНР дослідження проводилося не по всій країні, а лише у чотирьох провінціях.

За показником математичної компетенції учні українських шкіл в середньому здобули 453 бали при середньому показнику для країн ОЕСР в 489 балів. Тут найближчими сусідами України знову ж таки є Туреччина (454 бали), а також Греція і Кіпр (451 бал). Лідером рейтингу за цим показником є школярі чотирьох китайських провінцій (591 бал), на останньому місці – діти з Домініканської Республіки (325 балів).

У сфері природничих наук українські школярі в середньому отримали 469 балів, у той час як середній показник для держав ОЕСР складає 489 балів. Подібні результати отримали також Білорусь (471 бал) та Туреччина (468 балів). Учні шкіл у чотирьох китайських провінціях лідирують з показником у 590 балів, а учні навчальних закладів у Домініканській Республіці в середньому здобули лише 336 балів – це найнижчий показник.

Дослідження PISA проводиться ОЕСР кожні три роки. Уперше дослідження було проведено у 2000 році. З того часу до нього приєдналася значна кількість країн, які не є членами ОЕСР – зараз їх загальна кількість 80. Україна, яка також не є членом організації, цього разу вперше долучилася до дослідження.

Міністерка освіти України Ганна Новосад заявила 11 листопада, що результати PISA 2018 стануть для української влади «відправною точкою», за допомогою якої у подальшому можна буде вимірювати успіхи у сфері освіти.

Фото з відкритих джерел

ТернопільТерензнаннярівень школярівміжнародне дослідження якості освіти PISA