Тернополяни можуть допомогти занадто активним дітям зосередитись на навчанні
Тернополянам, які помітили надмірну активність у своїх дітей, радять переводити її у продуктивне русло. Адже така особливість поведінки заважатиме концентрувати увагу під час навчання та проявляти витривалість при сильних навантаженнях.
- Активні діти – це норма. Дітям дошкільного і молодшого шкільного віку властива значно більша, порівняно з дорослими, фізична активність, - зазначає доктор психологічних наук, професор кафедри психології ТНПУ ім. В. Гнатюка Марина Орап. - Проте, гіперактивні діти – це уже діти з проблемами у вихованні. І батьки повинні розуміти, що такі діти не лише надто активні, вони не можуть втриматися від безпосередніх проявів поведінки. Коли чогось захотілося, то їм треба вже і негайно. Також таким дітям важко змусити себе виконувати нецікаву для них діяльність.
За словами психолога, щоб допомогти особливо активним дітям зосередитись під час навчання, потрібно:
- Дати вихід зайвій енергії. Тому гіперактивні діти просто повинні мати можливість побігати, пострибати і покричати. Найкращий вихід – заняття фізичною культурою і спортом, рухливі ігри.
- Встановити режим і дотримуйтесь його за будь-яких умов. Виділити конкретний час на заняття і на відпочинок. Для гіперактивних дітей ефективним прийомом є встановлення таймера на усі їхні домашні заняття. І пам’ятайте – заняття потрібно змінювати одне за одним, а батьки повинні поступово збільшувати час на виконання завдань, впродовж якого дитина, наприклад, пише або читає без перерви.
- Дотримуватись суворої дисципліни. Правил повинно бути небагато, але вони мають бути незмінні. Зміна правил (сьогодні можна, а завтра ні), різні правила у батька і матері – це дезорганізовує дитину. Правила встановлюються назавжди, і виконуються щодня.
- Змінити напрям спілкування з дитиною. Замість заборон («не чіпай», «так не роби») – введіть заохочення і підтримку. «Я ж знаю, що ти хотів стриматись і не зміг. Наступного разу в тебе вийде». Позитивне підкріплення хоч і складніше у виконанні для батьків, проте набагато ефективніше для дітей.
- Не дозволяти дитині перевтомлюватись. Часто можна почути від батьків таких дітей, що вони ніяк не можуть їх вкласти спати. Це наслідок надмірного збудження, яке переходить у позамежове гальмування – дитина уже не може зупинитись. Тому обов’язково стежте, щоб така дитина спала достатньо для її віку.
- І наостанок, оптимальний варіант – коли батьки приймають і люблять свою дитину беззастережно, безумовно, за будь яких обставин, і при цьому виявляють, так би мовити, ласкаву строгість – «Я тебе люблю завжди. Ти хороший, розумний, найкращий. Сьогодні ти вчинив погано. Так робити не можна. Я впевнений, наступного разу ти так не зробиш».
Фото з відкритих джерел