У Тернополі вирішили, що настав час захищати жінок (фото)

Звернення до Верховної Ради України щодо гендерної рівноваги у виборчому законодавстві ухвалили депутати Тернопільської міської ради на одній з останніх сесій.

Автором проекту була Наталія Шоломейчук. Вона переконувала, що таке рішення треба прийняти «з метою забезпечення рівноваги прав жінок і чоловіків у політичній життєдіяльності українського суспільства». «За» врешті проголосували 25 її колег, не брали участі у голосуванні – 10. Причому серед них була свободівка Наталя Турецька, яка різко розкритикувала саму ідею такого звернення.

– Я звикла, що захищати треба якихось маленьких звіряток, перепрошую, – каже обурена жінка. – Я почуваюся цілком впевнено – у своїй політичній силі, у своїй фракції. Мене захищати не треба!

Земельні питання

Втім, міська рада все-таки вирішила:

1. Звернутися до Верховної Ради щодо гендерної рівноваги у виборчому законодавстві: - закріпити у Законі «Про вибори народних депутатів України» та Законі «Про місцеві вибори» норму про представництво осіб однієї статі у виборчих списках кандидатів у депутати відповідних рад у багатомандатних виборчих округах не менше 40% від загальної кількості кандидатів у виборчому списку; - передбачити обов’язковість включення до кожної п’ятірки кандидатів у списку на виборах до відповідних рад не більше ніж 60% представників однієї статі; - передбачити відповідальність за недотримання вище зазначених положень у формі прийняття виборчою комісією рішення про відмову у реєстрації (скасування) реєстрації включених до списків кандидатів.

2. Звернутися до Центральної виборчої комісії і територіальної виборчої комісії, у разі прийняття зазначених змін, забезпечити реалізацію нових положень законодавства щодо збалансованого представництва жінок та чоловіків серед висунутих партіями кандидатів.

3. Затвердити звернення щодо гендерної рівноваги у виборчому законодавстві та направити до Верховної Ради України.

Цитуємо текст звернення:

«Сьогодні Україна за рівнем представництва жінок у парламенті посідає 144 місце у світі. Частка жінок у Верховній Раді становить лише 12,3%, в обласних радах – 15%, у районних радах – 24%. Однією із типових є така закономірність: чим більший обсяг ресурсів перебуває у віданні органу влади і чим вищою є його роль у формуванні та реалізації політики, тим меншою є частка жінок у ньому.

Державі необхідно відігравати активнішу роль у виправленні цієї ситуації. Механізми розширення участі жінок у політиці мають бути запровадженні не пізніше, ніж за рік до наступних чергових виборів народних депутатів України 2019 року та чергових місцевих виборів 2020 року, як це рекомендували у Венеціанській комісії…».

Депутати9

Нагадаємо, на сесії депутати розглянули чимало цікавих питань – про це читайте ТУТ, ТУТ і ТУТ.

Фото автора

Тернопільщинаміська радасесіязверненняТеренжінкаВерховна РадаНаталія ШоломейчукквотиНаталя Турецька