В Україні розробили пілотний проект щодо контролю сирого молока на території чотирьох областей (Агроновини)
Держпродспоживслужба та Швейцарсько-український проект створення системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у циклі виробництва та збуту молочних продуктів в Україні (SAFOSO) спільно розробили концепцію реалізації Пілотного проекту із запровадження програми контролю сирого молока у Вінницькій, Миколаївській, Полтавській та Харківській областях.
Про повідомляє Держпродспоживслужба.
Голова Держпродспожислужби Володимир Лапа зазначив, що впровадження у рамках даної концепції спеціального модуля системи контролю якості молока у рамках тестування пілотного проекту дозволить і переробникам молока, і підприємствам ознайомлюватися із результатами, які стосуються партій молока, які вони постачають чи закуповують.
За його словами, це дозволить забезпечити високу якість вхідної сировини.
Також він відзначив, що наразі відбувається погодження деталей реалізації даного пілотного проекту в різних областях – логістика, доставка зразків.
Як наголосив Володимир Лапа, за результатами цього пілотного проекту будуть визначатися шляхи впровадження даної системи в національному масштабі.
Тваринники вимагають від уряду скасувати податки для виробників свинини
Асоціація тваринників України звернулася до Кабінету Міністрів України та Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана із проханням знизити чи скасувати податки для свинарів у зв’язку з АЧС із посиланням на подібну ініціативу в Бельгії. Про це повідомляє прес-служба асоціації.
В АТУ вважають, що тимчасова відмова від оподаткування українських свиноферм допоможе їм вижити в умовах постійних спалахів африканської чуми свиней (АЧС).
Сьогодні українські виробники свинини несуть колосальні збитки від хвороби, а торік було зафіксовано щонайменше 145 спалахів АЧС, аргументують в Асоціації.
Через АЧС Україна втратила статус нетто-експортера свинини, хоча раніше Україна експортувала рекордні обсяги свинини. Сьогодні Україна б’є рекорди щодо імпорту свинини. Лише за минулий рік обсяги імпорту свинини Україною зросли у понад 5 разів. Так, у 2017 році Україна імпортувала 8 тис. тонн свинини (у забійній вазі), у 2018 році – 44 тис. тонн, йдеться в повідомленні АТУ.
Фото з відкритих джерел