Вікно Тернопільщини відкрите для туристів (фото, відео)
Цікава назва і ще цікавіша історія. Оповите легендами і багате на визначні місця. Тут ткали вишукані килими для Відня, творив Іван Франко і збереглися бездонні карстові озера–вікнини, аналогів яким немає в світі. Село Вікно Тернопільської області запрошує туристів з України і не тільки. Тут є що подивитися.
Видання «Терен» побувало у Вікні. Дивіться у сюжеті.
https://youtu.be/pNWfN2yIEucКарстові озера. Місцеві жителі вважають ці озера святими, бо вони бездонні, ніколи не замерзають та змінюють колір. Озера мають карстове походження і утворилися на місці, де мільйони років тому вирувало Сарматське море. Тепер можемо побачити частини рифів, і озера - Синє та Безодня. Колись їх було десятки, але через меліорацію лишилось два. Температура води у них тримається від 10 до 12 градусів, навіть у люті морози на них немає криги. Чи вони бездонні? Фактично, їхня глибина становить 4 метри, однак глибина відгалужень, звідки беруть початок підземні джерела, невідома.
Франкові скелі - група мальовничих скель, розташованих на північний схід від села Вікно в межах низькогірного пасма Медобори. Із цими скелями пов'язана творчість і громадсько-політична діяльність І. Франка (звідси й назва). Внаслідок вивітрювання скелі набули вигляду стовпів з ущелинами та нішами. Скелі подекуди поросли реліктовою та ендемічною рослинністю, серед якої шиверекія подільська, занесена до Червоної книги України.
На північ від села Вікно розташована Гостра гора - бокова товтра у Медоборах. Назва гори походить від її форми, яка в минулому мала гострий шпиль, зруйнований у результаті функціонування тут кар'єра. На ній зростає 9 червонокнижних та понад 50 регіонально рідкісних видів рослин.
Подивитися на ексклюзивні експонати часів Володислава Федоровича можна у музеї. Місцева жителька Ганна Чемера 15 років збирала все, що залишилося від пана Федоровича. Він заснував у Вікні школу і виробництво килимів. Але все було спалено у 1917 році, тому в музеї зберігаються копії килимів.
А поїдете з Вікна короновані, у прямому значенні. Коронацію проведе Фарбований лис з казки Івана Франка. Письменник бував і творив у селі, тому тут зробили фотозону у знак поваги та пам’яті про нього.
Фото авторки
Відео Павла Лящинського