Водії були нетверезі: в одному селі на Тернопільщині за місяць сталися дві ДТП, де загинули четверо людей (фото)
Дві аварії в одному і тому ж місці із практично однаковими обставинами та наслідками сталися на Тернопільщині упродовж останнього місяця. Йдеться про ДТП у селі Шибалин на Бережанщині, де у двох випадках загинули люди, а водії були у стані алкогольного сп'яніння. Відтак і поліція, і прокуратура області наголошують на відповідальності за такі дії та закликають водіїв не порушувати правила дорожнього руху і не сідати за кермо у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння.
Нагадаємо, 24 жовтня у селі Шибалин автомобіль Mitsubishi, яким керував нетверезий водій, вилетів на узбіччя, де зіткнувся з електроопорою. Загинули пасажири авто: працівник міграційної служби і магістрантка тернопільського університету. Ще одну пасажирку госпіталізували.
Ще одна аварія у цьому ж селі, в якій загинуло подружжя з Тернополя, трапилася 8 листопада. Як повідомляли у поліції, водій у стані алкогольного сп’яніння, керуючи автомобілем Skoda Yeti, виїхав на смугу зустрічного руху і допустив зіткнення з Daewoo Lanos. В результаті удару, чоловік та дружина загинули одразу. П’ятирічного хлопчика у важкому стані забрали до лікарні.
- У обох випадках водії були затримані, в той же день або в наступний, їм повідомили про підозру. До слідчих суддів були направлені клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Ці клопотання були підтримані. До того ж запобіжні заходи вибрані безальтернативно - тобто без можливості внесення застави, - повідомив керівник Тернопільської обласної прокуратури Андрій Миколайчук. - Немає ситуації, що людина через день-два внесла певну суму грошей і знову ходить по вулиці. Тут ключовий меседж, який ми хочемо донести до громадян і зокрема до водіїв: якщо станеться ДТП і на початковій стадії огляду місця події будуть дані, що водій знаходився в стані алкогольного, наркотичного сп'яніння чи під впливом інших речовин - це є достатньою підставою для затримання такої особи. Надалі слідчі прокурори виносять підозри і перед судом буде поставлене питання саме про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Формула дуже проста: вживання алкогольних напоїв, наркотичних речових + керування транспортом + ДТП = позбавлення волі.
Як повідомив начальник Головного управління Нацполіції в Тернопільській області Олександр Богомол, від початку року на Тернопільщині правоохоронці склали 1 тис 510 адмінпротоколів за водіння у нетверезому стан.
- Самі розумієте, що це лише 5-10% від загальної кількості тих, що попалися поліції, - зазначає він.
Загалом від початку року в області сталося 2 тис. 373 ДТП, з них: 543, в яких постраждали люди, 66 із загиблими, 557 - з травмованими. У 125 з цих аварій, водії були у нетверезому стані.
- Це дуже серйозні речі і зараз розробляється великий комплекс заходів для покращення цієї ситуації і мінімізації наслідків аварій, - каже Олександр Богомол. - Ці заходи проводилися неодноразово, але це проблема не лише правоохоронних структур, а й всього суспільства. Потрібно усвідомити, що водій у нетверезому чи наркотичному стані за кермом - це потенційний вбивця і потенційний злочинець.
У вирішенні цього питання правоохоронці просять підтримки у громадян, органів місцевого самоврядування, громадських організацій та преси.
- Щоб не було таких випадків, коли поліція затримала п'яного водія в якомусь населеному пункті, а збирається натовп і починає його відбивати, тому що поліція хоче скласти на нього протокол або затримати у зв'язку з тим, що вчиняє непокору, - говорить Богомол. - Такі випадки, на жаль, були і дуже сподіваюся, що їх не буде. Водночас, якщо під сумнів ставляться дії поліцейських, є лінія 102, яка цілодобово працює і готова отримати відповідну інформацію, щоб ми могли перевірити, якщо хтось не погоджується з діями поліції.
Фото Нацполіції та Головного управління ДСНС в Тернопільській області, а також пресслужби Тернопільської обласної прокуратури