«Я – орієнтований на те, щоб учитися і вчити інших», - Віктор Мацикур (фото)

День фізичної культури і спорту цього року в Україні урочисто відзначають сьогодні, 10 вересня.

З цієї нагоди «Терен» напередодні поспілкувався  із начальником управління фізичної культури і спорту Тернопільської обласної держадміністрації Віктором Мацикуром. Йшлося і про проблеми, і про те, чим ми можемо пишатися.

«Усе, що я роблю, дуже легко в мені співіснує»

Навіть тепер я знаходжу протягом тижня 3-5 годин для того, аби займатися спортом. Державна служба цьому не заважає.

Мацикур2

«Влада для мене - не самоціль»

Коли ж я став чиновником, то зрозумів, наскільки формат цього професійного свята є важливим в Україні. Тому традиційно у другу суботу вересня, а також напередодні цієї дати ми влаштовуємо низку різноманітних заходів: від нагородження і відзначення спортсменів і тренерів до змагань. Елементарна квітка і кілька добрих слів для людей, які своє життя присвятили галузі, що дуже часто є недооціненою, є дуже важливими. А для тих, хто приїздить із районів, це стає чи не найяскравішою подією впродовж року…

Мацикур1

«Зараз – набагато більше людей займається спортом»

Мацикур4
Я розумію, що зараз є дійсно об’єктивно важливіші справи. Мабуть, розвиток спорту зараз не є серед тих речей, які вимагатиме від нас Європа. Я живу в реальному світі і розумію, що ніхто зараз не буде відкладати все і займатися лише спортом. Проте потрібно негайно переглянути Закон «Про фізичну кутуму і спорт». У ньому треба знайти місце для автономії федерацій. Необхідно дати спортсменам можливість отримувати кошти із такого джерела, як меценати. За кордоном ці гроші становлять левову частку фінансування спортивної галузі. Нам би це теж дозволило залучити величезні ресурси. Окрім того, у державі уже давно треба інвентаризувати усі спортивні об’єкти. Придивитися, хто є їхнім власником, чи ефективно він таке майно використовує. Наприклад, спортивні товариства давно не мають жодних власних ресурсів, а живляться лише із державного і місцевих бюджетів. Вони – як «собаки на сіні»: ані не можуть дати раду об’єктам, ані їх розвивати. У спортивну інфраструктуру, як на мене, гроші має вкладати держава. Якщо будуть майданчики, корти, вуличні тренажерні зали та інше, це – дійсно дасть певний ривок. Але він все одно буде еволюційним. У спорті не буває нічого надто швидко. Для того, щоб виросла ще одна Олена Підгрушна, потрібно 10-15 років важких тренувань. Тому на революційні кроки налаштовуватися не варто. Чиєсь бажання закидати всіх шапками на Олімпіаді – це ілюзія, хотіння самоствердитися. Набагато важливіше, щоб люди загалом були здоровішими, завдяки фізичній культурі, здоровому способу життя…

Мацикур3

Фото зі сторінки Віктора Мацикура у «Фейсбук»

Довідка. Віктор Мацикур має два дипломи про вищу освіту: «учитель географії і історії» і «професійний тренер». Свого часу викладав: політологію, соціологію і філософію. У 2003 році заснував Федерацію бодібілдингу і фітнесу Тернополя. Із 2004 до 2007 року активно виступав як спортсмен, здобувши титули: чемпіона світу із жиму лежачи, віце-чемпіона світу та Європи із фітнесу, віце-чемпіона Європи із жиму лежачи, багаторазового чемпіона і призера чемпіонатів України з бодібілдингу. Відновив виступи у 2013 р. Суддя міжнародної категорії із пауерліфтингу. Сертифікований персональний тренер. Атестований суддя змагань із фрі-файту і контактних єдиноборств. Уже два роки обіймає високу посаду в ОДА (від 14.10.2014 р.).

ТернопільщинасвятоОДАТеренВіктор Мацикурфізична культура