Орест Сарматський

Агро-новини 1 лютого

лют01

Маржинальність виробництва картоплі може сягати 300%

У середньому в Україні останніми роками збирається 21-24 млн т картоплі

Площі під картоплею в Україні поступово скорочуються, оскільки аграрії незадоволені низькою рентабельністю культури та падінням ціни на продукцію. Проте експерти переконують, що маржинальність цієї нішевої культури може сягати 300%, пише SuperAgronom.com.

Так, в Україні останніми роками збирається 21-24 млн т картоплі, середня рентабельність виробництва у 2015 р. складала 24%. В той же час, на картоплю існує великий попит в інших країнах і вона може стати важливим експортним продуктом.

010201
010201

Повідомляється, що при дотриманні оптимальної технології вирощування (внесення достатньої кількості добрив, хімічний захист посівів, обробка мікроелементами та стимуляторами), затрати на виробництво становлять $1603/га, а маржинальність 177-299%. Чистий дохід з 1 га може сягнути $4800.

Наголошується, що для досягнення хорошого прибутку важливо дотримуватись технології вирощування культури та подбати про достатнє забезпечення елементами живлення, що дозволить досягти не лише високої урожайності, а і якості продукції, яка дозволить реалізувати її за вигідною ціною.

У США розробили наноферму для вирощування овочів

За один раз «Наноферма» може виробити близько 340 г латуку, або близько 100 г базиліка.

Фахівці з Технологічного інституту Джорджії (США) створили автоматизовану систему «Наноферму» для вирощування овочів і салатів вдома. Про це пише Аgronews.

У запатентованих спеціальних пластинах, виконаних з декількох шарів тканини і паперу, містяться насіння рослин, а також поживні речовини, які традиційно використовуються в гідропоніці(азот, фосфор, калій). Пластини поміщають в спеціальні резервуари з водою, після чого відправляють в спеціальну скриньку, розмір якого не перевищує міні-холодильник. Все це називається «Нанофермою».

010202
010202

Для того, щоб запустити процес вирощування овочів, необхідно обрати режим відповідний окремому виду рослини і натиснути кнопку пуск. На панелі управління засвітиться лампочка, що є повідомленням того, що посаджені культури підросли. Після цього протягом двох тижнів можна збирати овочі, або різні види салатів.

Використані пластини біологічно розкладаються. На вибір пропонуються різноманітні овочі, такі як редис, капуста, салат латук, а також трави: базилік, чебрець, кінза.

Зазначається, що орієнтовна вартість «Наноферми» $400, пластин — $8. Але в продажу ферма з'явиться тільки в кінці 2017 р., оскільки на сьогодні створено тільки бета-версії.

В Україні зволоженість ґрунту найкраща за 20 років — Укргідрометцентр

Проте через похмуру погоду протягом місяця, умови для загартування рослин створювалися не цілком сприятливі

Зволоження ґрунту в Україні, в кінці осені цього року, виявилося одним з найкращих за останні 20 років. Про це повідомляє «Експерт Агро».

У більшості областей України за рівнем середньодобових температур, за інформацією Укргідрометцентру, припинення вегетації зимуючих культур відбулося в період 25 жовтня — 10 листопада минулого року і тільки в південних областях майже до кінця місяця тривав повільний ріст.

010203
010203

У цілому стан посівів оцінювався Гідрометцентром як добрий та задовільний, проте більшість посівів напередодні зими залишилися слабо розвинутими. У результаті переважання похмурої погоди протягом місяця, умови для загартування рослин створювалися не цілком сприятливі.

«Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур в холодні ночі знижувалася до 0°С — мінус 5°С, в окремих районах Луганської, Харківської, Сумської, Чернігівської, Черкаської та Одеської областей — до мінус 6-10°С. Таке зниження температури ґрунту на глибині 3 см до мінус 7-10°С могло бути небезпечним тільки для посівів озимого ячменю», — зазначається у повідомленні.

Вибір читачів за тиждень

Відео