Орест Сарматський

Агро-новини 1 вересня

вер01

Новини аграрного сектору

Продаж машин для заготівлі кормів упав на 17%

Союз німецьких машинобудівників (VDMA) представив дані по виробникам машин для заготівлі кормів та сіна (косарки, ворушилки, валкувачі) за 2015/2016 рік, констатувавши падіння продажів на 17%, повідомляє Тraktorist.ua.

01091
01091

За минулий господарський рік було продано 14735 одиниць техніки. По причепах (включаючи причепи-підбирачі) продажі скоротилися на чверть — всього продано 650 одиниць.

VDMA пов'язує таку ситуацію з низькими цінами на молоко і стриманою внаслідок цього поведінкою на ринку покупців.

Держава відмовляється контролювати використання сільгоспземлі — думка

Верховна Рада України з роками знімає все більше і більше обмежень щодо контролю земель, заявив в інтерв'ю «Сегодня» директор з науки і розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук.

«Є земельна ділянка, є її власник. Залежно від категорії земельної ділянки встановлюються правила, що там можна робити, а що не можна. І встановлюються маркери, як контролювати, дотримуються правила чи не дотримуються? Ну, зокрема, якщо це земля с/г призначення, там є рівень гумусу, який не повинен знижуватися за відповідний період часу», — зазначив він.

За його словами, щоб він не знижувався, має бути впроваджена сівозміна, повинні вноситися органічні добрива.

01092
01092

«Що робить Верховна Рада з роками? Знімає все більше і більше обмежень щодо контролю земель. В результаті сьогодні українські чорноземи містять менше гумусу, ніж британські суглинки. Агрохолдинги просто вбивають гумус», — переконаний він.

Наразі, за його словами, всі спалюють стерню, агрохолдинги також, а заодно згорають і лісопосадки, береги, знищується природа.

«Державний орган мав би це контролювати. Я якось розмовляв з екологічними інспекторами. Запитую: «Чому ви не штрафуєте?» Відповідають, мовляв, там «криша», а ми не знаємо, чи то він запалив, чи хтось інший… Тепер за цим законом це все віддається місцевому самоврядуванню. А воно апріорі не може проконтролювати якість землі: щоб визначити кількість гумусу, треба звертатися до спеціалізованої лабораторії. Не може і не буде самоврядування мати лабораторію», — повідомив він.

Також додав, що навіть у таких розвинених країнах, як Німеччина і Швеція, де є потужне самоврядування, немає у нього такої компетенції, немає лабораторій, бо це має контролювати державний орган.

«А у нас проста штука: передали землю, дали право змінити цільове призначення. Тобто маленька сільрада, яку контролює агрохолдинг, отримала в управління державні землі, передала їх агрохолдингу… Інакше не вчиниш, бо він благодєтєль. І вона (сільрада – Авт.) ж має контролювати, зберігає цю землю агрохолдинг чи не зберігає. І якщо він хоче заасфальтувати чорнозем – одним голосуванням змінюється цільове призначення і чорнозем відводиться під зону забудови. Це апріорі неправильно: хто приймає рішення, той і контролює. Не може в одній особі це поєднуватися», — зазначив Анатолій Ткачук.

Саме тому, повідомляє він, цей законопроект і завис. Наразі почали розбиратися.

В Україні вироблено перші 5 тис. т цукру

В Україні вироблено 5,01 тис. т, пише прес-служба «Укрцукру».

01093
01093

За добу вироблено 1,14 тис. т цукру та перероблено 10,1 тис. т цукрових буряків. Зараз працює 4 цукрові заводи, які розміщені у Вінницькій області.

«За пуском заводів Ви можете спостерігати на інтерактивній карті на головній сторінці порталу», — сказано у повідомленні.

Вибір читачів за тиждень

Відео