Орест Сарматський

Агро-новини 13 лютого

лют1302

В Україні ростуть ціни на насіння льону

На українському внутрішньому ринку льону спостерігається зростання цін попиту внаслідок зниження кількості пропозицій олійної культури, пише «АПК-Інформ».

Так, з 2 січня закупівельні ціни на льон виросли у середньому на 100 грн/т у порівнянні з показниками тижнем раніше і станом на 6 січня озвучуються, як правило, у межах 8500-8700 грн/т СРТ.

130201
130201

Нагадаємо, на кінець грудня ціни попиту на олійну культуру не перевищували, як правило, 8600 грн/т СРТ.

Площі під озимим ріпаком збільшилися на 37%

Уперше за останні чотири роки виросли площі під ріпаком.

Про це повідомляє Українська аграрна конфедерація (УАК) з посиланням на дані експертів «УкрАгроКонсалту».

Висока маржа при вирощуванні ріпаку стала основним стимулом для нарощування посівних площ під цією культурою. За даними Держкомстату, посівні площі під озимим ріпаком під врожай 2017 р. склали 899 тис. га, і це стало перше збільшення за останні 4 роки в порівнянні з минулим сезоном, приріст площ склав 244 тис. га або 37%.

130202
130202

З посіяних 899 тис. га сходи отримано на 833 тис. га або 92,9%. Стан посівів у цілому оцінюється як хороший. Значне розширення посівів ярого ріпаку ми не очікується, найімовірніше, вони залишаться на рівні 50-60 тис. га. Очікується, що валовий збір озимого і ярого ріпаку виросте на 54%.

Ринок органіки минулого року в Україні склав €20 млн — Лановенко

Кількість органічних виробників постійно зростає, незалежно від того, є державна підтримка чи ні.

Про це в інтерв'ю Аgropolit.com повідомила президент Академії Органічного Садівництва «Ekogarden» Валентина Лановенко.

За її словами, проводиться велика кількість тренінгів, конференцій, семінарів-практикумів з органічного вирощування продукції як у столиці України, так і у різних регіонах. Люди охоче навчаються, діляться досвідом, адже всім зрозуміло, що тут немає конкурентів, і що більше буде успішних господарств і якісно вирощеної продукції – то краще для всіх учасників, особливо це стосується експортерів.

130203
130203

«Ринок органіки в Україні у 2016 р. – близько €20 млн (+17% відносно 2015 р.). Валова частка органічної продукції експортується за кордон. Зокрема, кожна четверта тонна органічної пшениці в Європі – з України», — зазначила вона.

Експерт додала, що великий попит за кордоном спостерігається на продукти тваринництва, заморожені ягоди та плодову продукцію (яблука, груші), у свіжому вигляді та перероблену. Такий сегмент продукції, як свіжі овочі, зелень та продукти переробки, знаходить свого споживача на внутрішньому ринку.

Вибір читачів за тиждень

Відео