Агро-новини 26 червня
- «На Хмельниччині більше 500 га земель, що розташовані на території Шепетівського району, у 2014 р. було передано в оренду на 25 років для ведення фермерського господарства місцевому громадянину, який проживає за кордоном»,- пише прес-служба прокуратури Хмельницької області.
Встановлено, що орендар так і не створив фермерське господарство, доказів його волевиявлення займатися обробітком землі не надав, земельні ділянки за призначенням не використовує.
- «Шепетівською місцевою прокуратурою забезпечено участь у розгляді судом позову прокуратури Хмельницької області в інтересах держави до фізичної особи про скасування 5 наказів головного управління Держземагентства в області та укладених на їх підставі 3 договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення», - сказано у повідомленні.
- «ПАТ »Аграрний фонд« та ПАТ »Банк «Український капітал» розпочинають спільну програму фінансування виробників сільськогосподарської продукції",- пише прес-служба Аграрного фонду.
Як зазначив голова правління ПАТ «Аграрний фонд» Андрій Радченко, основна мета спільної програми фінансування - допомога агровиробникам, створення сприятливих умов для розвитку сільського господарства в Україні, збільшення обсягів підтримки малих та середніх сільгосптоваровиробників з обсягом чистого доходу (виручки) за останній рік до 10 млн. грн.
- «Спільна програма фінансування, яку ми розпочинаємо з банком »Український капітал«, для Аграрного фонду є пілотним проектом. Наразі програма готується до осінньої посівної озимих культур, і ми сподіваємось, що вже цієї осені зможемо її цілком налаштувати під потреби клієнтів», - зазначив Андрій Радченко.
- «Закон »Про молоко та молочні продукти« не відповідає вимогам Європейського Союзу і Світової організації торгівлі, заявила виконавчий директор Молочного Комітету ЄБА Оксана Давидович»,- пише The DairyNews.
- «Загалом, позиція Молочного комітету відповідає висловленій Спілкою Молочних підприємств. На нашу думку, цей закон у теперішньому його вигляді - це рудимент, пережиток радянської системи», - зазначила вона.
Також, вона відмітила той факт, що на сьогодні цей закон став інструментом маніпуляцій та зловживань перед виборами – коли депутати намагаються зареєструвати зміни до нього і зафіксувати мінімальну закупівельну ціну на молоко, прикриваючись підтримкою селян.
- «Цей закон не відповідає вимогам ЄС та СОТ», - підкреслила Оксана Давидович і навела кілька прикладів регламентів та директив ЄС, якими регулюється виробництво і продаж молочної продукції в країнах Європи.
Огляд підготував Орест САРМАТСЬКИЙ