Орест Сарматський

Агро-новини 29 грудня

unnamed (16)

Новини аграрного сектору.

У Бразилії проведуть аукціони, щоб забезпечити фермерам мінімальну ціну на пшеницю

Федеральний уряд Бразилії опублікував в офіційному бюлетені указ міністерства, що дозволяє Національній збутовій компанії (Conab) проведення аукціонів, щоб гарантувати фермерам мінімальну ціну на пшеницю.

unnamed (15)
unnamed (15)

Про це повідомляє «Експерт Агро» з посиланням на Бразильську асоціацію виробників і переробників пшениці (ABITRIGO).

Порядок підтверджує, що Conab матиме можливість витратити на аукціонах у цьому сезоні до R$ 150 млн (бразильських реалів), які будуть спрямовані на субсидування продажів від 1,2 млн до 1,7 млн ??т зернових. Перший раунд запланований на 2 грудня 2016 р.

чені довели неефективність внесення добрив у рядки при посіві кукурудзи

Вчені дійшли висновку щодо неефективності внесення добрив в рядки при посіві кукурудзи

Дослідження, проведені в університеті Міннесоти (США), показали, що внесення добрив в рядки одночасно з посівом кукурудзи не дає очікуваного ефекту і економічно невигідне.

unnamed (14)
unnamed (14)

Такі висновки були оприлюднені на сайті SeedWorld з посиланням на керівника відділу управління живленням Університету Міннесоти Деніела Кейсера, пише SuperAgronom.com.

Деніел Кейсер вивчав доцільність внесення гранульованих комплексних добрив в борозни при посіві кукурудзи, як це часто роблять фермери при надранніх строках висіву. На їх думку, це прискорює розвиток сходів за низьких температур та допомагає отримати більш ранній урожай.

Насправді, сходи кукурудзи ранніх строків, посіяної з добривом, в дослідах Деніела Кейсера виглядали потужнішими за більш пізні. Проте урожайність цих варіантів не відрізнялась від інших, качани достигли всього на пару днів раніше та відрізнялись дещо меншою вологістю. Відчутний позитивний результат було отримано лише на ґрунтах з низьким вмістом фосфору.

Ця невелика вигода не перекривала додаткові витрати. Крім того, внесення добрива в рядки призвело до зменшення схожості зерна через опіки добривом. А сам посів відбувався повільніше. Тому економічного ефекту таке внесення не дало.

Конкуренція серед виробників овочів зросте

У найближчі п'ять років конкуренція на ринку овочів України буде впевнено рости.

Про це заявив комерційний директор компанії «Росток-С» Олександр Марченко, пише «АПК-інформ: овочі і фрукти».

unnamed (13)
unnamed (13)

На думку експерта, єдиним шляхом виживання для компаній стане диверсифікація каналів і ринок збуту.

«Багато фермерів будуть зазнавати збитків. У підсумку на плаву залишаться лише ті компанії, які зможуть отримувати прибуток у роки з низькими цінами на внутрішньому ринку шляхом експорту продукції або контрактації за фіксованою ціною з експортно-орієнтованими компаніями», — заявив він.

При цьому експерт підкреслив, що на сьогодні багато українських виробників овочів свідомо уникають розвитку, концентруючись тільки на наявних каналах збуту.

«У фермерів сьогодні немає правильного бізнес-підходу і досвіду його побудови. Багато хто не бажає керуватися стандартами якості супермаркетів або експортерів при виробництві овочів, що сильно звужує можливості збуту. Інші не хочуть укладати контракти на поставки за фіксованою ціною, сподіваючись продати урожай дорожче. Деякі також бояться зв'язуватися з міжнародною документацією, вважаючи за краще вести реалізацію тільки по Україні», — сказав він.

Таким чином, на думку Олександра Марченка, виробники позбавляють себе можливості знизити залежність від ситуації на внутрішньому ринку і отримувати валютну виручку.

Вибір читачів за тиждень

Відео