Агро-новини 6 квітня
Новини аграрного сектору
На Тернопільщині завершили сіяти горох
Господарства Тернопільської області уже посіяли ярі культури на площі 95,5 тис. га, пише прес-служба Тернопільської облдержадміністрації.
У тому числі, станом на 4 квітня, ярі зернові та зернобобові культури посіяно на площі 78,1 тис. га. Яру пшеницю посіяно на площі 11,9 тис. га, що становить 83%; ячмінь – 56,6 тис. га (77%).
«Завершено посів гороху. Ним засіяли 6,6 тис. га», — сказано у повідомленні.
Закупівельна ціна на молоко має становити 20 грн/л — експерт
Собівартість молока знижуватися не буде. Таку думку «ГолосUA» висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.
«Сьогодні дві закупівельні ціни на молоко. У фермерів купують по 7 грн/л, а у домогосподарств — по 3 грн. Усі лаються, що ціна на закупівлю молока повинна бути 20 грн., адже корми для корів у ціні зросли. Виходить, що собівартість молока теж зросла. Люди у селі продають молоко майже задарма. Але навіть купуючи це молоко у селі відносно дешево, для переробки воно дороге», — пояснив він.
На виробництві сухого молока, підкреслює експерт, багато не заробиш, і довго не протягнеш.
«Буде надлишок молочної продукції, але ціна не знизиться. При надлишку продукції молокозаводи зменшать виробництво. Деякі навіть закриються. Мало хто знає, що деякі компанії почали закривати молокозаводи, тому що немає збуту в Україні. Ціна не впаде, тому що будуть менше виробляти», — пояснив експерт.
Органічну продукцію тваринництва вироблятимуть за новими правилами
Кабмін затвердив постанову про виробництво органічної продукції тваринного походження
Кабінет Міністрів України затвердив постанову «Про затвердження детальних правил виробництва органічної продукції (сировини) тваринного походження», повідомляє Урядовий портал.
«Документом врегульовуються правові, економічні, зоотехнічні та соціальні основи виробництва зазначеної продукції фізичними або юридичними особами. Також унормовано вимоги щодо утримання, випасання, лікування, годівлі тварин та виробництва відповідної органічної продукції (сировини) тваринного походження», — сказано у повідомленні.
Також додається, що затвердження детальних правил сприятиме збільшенню обсягів виробництва, насиченню внутрішнього ринку високоякісними продуктами харчування, поглибленню інтеграції українського аграрного виробництва до ринку ЄС та світових ринків загалом.
«Окрім цього, запровадження Детальних правил сприятиме застосуванню ощадних технологій при виробництві органічної продукції тваринного походження і, як наслідок, суттєво зменшиться антропогенне навантаження на навколишнє природне середовище, значно поліпшиться екологічна ситуація та збережеться біорізноманіття», — йдеться у повідомленні.
Огляд підготував Орест Сарматський