Авторську кераміку до Тернополя щорічно привозить рівненський гончар (фото)
Сергій Пилипчук з міста Рівне займається гончарством три роки, а керамікою – фактично усе своє життя.
Нещодавно в рамках Дня міста чоловік завітав до Тернополя і з радістю поділився своєю історією з «Тереном».
Як давно займаєтеся саме гончарством і з чого все почалось?
- Гончарством - пішов третій рік. А починалось з того, що зробив собі тарілочку додому, просто для душі, щоб з неї їсти. Сподобалось друзям і тим, хто приходив у гості. Я зробив другу. Тоді виникла ідея зробити якусь іншу річ. Пішло-пішло-пішло, і врешті-решт у мене тепер є великий асортимент посуду і декоративних глиняних речей.
- Чи подобаються такі речі перехожим?
- Люди із задоволенням купують, а я ділюся з усіма тією радістю і тим, що роблю.
В асортименті у майстра є горнятка для кави та чаю, турки для приготування кави, глечики різних об’ємів для запікання, глечики для молока, узвару, пляшки для зберігання алкогольних напоїв, тарілки для їжі, чайнички і різноманітна дрібнота. Весь цей посуд виготовлений за унікальною методикою молочіння.
- Розкажіть про молочну кераміку детальніше.
- Молочіння є одним з древніх способів обробки кераміки для надання їй водонепроникних якостей і гарного зовнішнього вигляду. Сам процес полягає в наступному: випалені готові вироби занурюють на певний час у жирне молоко (з-під корови), а тоді, коли воно проникає в глину і витісняє повітря, виріб просушують і ставлять в піч для ще одного випікання при температурі 270-350 градусів. Коричневий колір кераміка отримує саме завдяки такому способу. Він же є натуральним.
Сергій Пилипчук у Тернополі вже не вперше. Сьомий рік поспіль чоловік приїжджає сюди і завжди задоволений візитами, мовляв, дуже приємні люди у нас, ввічливі і привітно ставляться до нього.
- Тернопіль – це завжди позитив для мене. Я із задоволенням щороку сюди приїжджаю.
Фото автора