Тамара Коблик

Блакитний супермісяць можна буде спостерігати на небі в останню ніч літа

Насправді під час «блакитної повні» Місяць має свій звичайний колір

В ніч на останній день літа на небі з’явиться повня серпня 2023 року. Це дійсно вражаюча подія, відома в народі як «Блакитний Місяць». Хоча повня відбувається щомісяця, саме блакитна повня трапляється нечасто — приблизно раз на 2-3 роки. Минулого разу вона спостерігалась у серпні 2021 року. Наступну ми зможемо спостерігати у серпні 2024-го. Про це пише The Universe. Space. Tech.

Якщо вам здається, що ви вже бачили суперповню цього місяця, то ви маєте рацію. Це вже другий супермісяць серпня 2023 року, коли повня відбувається поблизу перигея — найближчої до Землі точки місячної орбіти. На початку серпня ми стали свідками Осетрового Місяця, який робив наше нічне небо чарівним.

Блакитний Супермісяць є найбільшим і найяскравішим цього року. Пік повної освітленості нашого природного супутника настане о 4:35 за київським часом 31 серпня. Він виглядатиме як повністю круглий протягом всієї ночі, тому не обов’язково чекати на конкретний момент для спостереження неозброєним оком.

Повний Місяць на небі супроводжуватиме яскравий Сатурн. Трохи пізніше в ніч з 30 на 31 серпня 2023 року зійде Юпітер, а ближе до світанку можна буде спостерігати Венеру.

А що таке супермісяць?

Незважаючи на назву явища, саме слово «блакитний» не означає, що диск нашого природного супутника Землі набуває в такі ночі блакитного відтінку. Це вимагає наявності конкретних метеорологічних умов.

Розмір супермісяця у порівнянні з повнею в апогеї. Джерело: spaceexplored.com

Супермісяць — це явище, коли повний Місяць, рухаючись своєю еліптичною орбітою, зближується з Землею, досягаючи точки, відомої як перигей. Різні джерела встановлюють різні порогові числа для визначення, коли наш супутник стає «супермісяцем», оскільки місячна орбіта постійно змінюється, і під час різних перигеїв він може бути ближче або далі від Землі.

Цього разу відстань між Землею та Місяцем становитиме приблизно 357 тис. км. Це досить близько, щоб наш природній супутник виглядав на 7% більшим, ніж зазвичай. Крім того, він у цей час стає на 15% світлішим, тому можна сміливо сказати, що це буде найяскравіший момент цьогорічних ночей.

Читайте також: Рожеве сяйво спостерігали у небі над Тернопільщиною (фото)

Читайте також: У небі над Тернополем з'явилося сонячне гало (фото, відео)

Фото spaceexplored.com

Вибір читачів за тиждень

Відео