Тамара Коблик

Дивовижна комета наближається до Землі: чим вона незвичайна

Ймовірно, це перша і остання поява комети в нашій частині Всесвіту

Поруч із Землею у вересні пролетить комета C/2023 P1 із незвичайним зеленим світінням навколо ядра, яку першим помітив японський астроном-аматор Хідео Нісімура. Про це повідомляє Live Science, пише ТСН.

Комета має гіперболічну орбіту C/2023 P1. Це може означати її першу та останню появу в нашій частині Всесвіту, і робить комету третім відомим міжзоряним об'єктом, виявленим у нашій найближчій околиці, після Оумуамуа і комети 2I/Борисов.

Зараз комету видно у телескоп. Вона має видиму зоряну величину близько 8, тобто об’єкт добре видно, аби за ним можна було спостерігати. За оцінками астрономів, комета стане яскравішою, коли досягне видимої величини від 5 до 3. В такому разі об’єкт сяятиме в нічному небі, як зірка.

Астрономи очікують, що комета максимально наблизиться до Землі 13 вересня, а до Сонця – 18 вересня. Водночас майбутнє об’єкта зараз важко точно передбачити: фахівці не знають, чи покине комета Сонячну систему, чи потужні сили сонячної радіації розірвуть її на частини.

Комета Нісімура C/2023 P1 / Фото: NASA/Dan Bartlett

Інтерес серед науковців викликало незвичайне зелене світіння хмари газу і пилу навколо ядра комети. Цей незвичайний колір пов’язаний з молекулами двовуглецю, які руйнуються під впливом сонячного світла.

Астрономи потроху розкривають таємниці комети C/2023 P1 в міру її наближення до Землі.

Нагадаємо, днями тернополяни могли спостерігати «Блакитний Місяць».

Читайте також: Рожеве сяйво спостерігали у небі над Тернопільщиною (фото)

Читайте також: У небі над Тернополем з'явилося сонячне гало (фото, відео)

Фото НАСА

Вибір читачів за тиждень

Відео