![](/uploads/media/f8/f5/f8f5f3dcdfb404be9520fe3d78055e6d_orig_thumb.jpg)
«Чому другий рік воюють одні й ті ж?»: у Тернополі відбулася акція на підтримку демобілізації військових (фото)
Рідні воїнів закликають владу визначити конкретні терміни служби та дати захисникам бодай трохи відпочити
![](/uploads/media/f7/b5/f7b5c6fc5f25fd19d9580a79e19dd37a_w1280.jpg)
Мирну акцію за право на демобілізацію військових після 18 місяців служби провели у Тернополі 2 грудня. На Театральному майдані зібралися кілька десятків людей. Це – рідні бійців, які захищають Україну з початку повномасштабного вторгнення.
В руках жінок і дітей військовослужбовців плакати з написами: «Хочу засинати в обіймах тата», «Терміни служби підіймають моральний дух», «Військові теж втомлюються», «Чому другий рік воюють одні й ті ж».
Тернополянка Анастасія Шумило прийшла на акцію з чотирирічним сином. Жінка каже, за 2 роки служби бачила чоловіка тричі.
Мій чоловік пішов воювати з перших днів повномасштабного вторгнення, тоді синові було лише два роки. Синочок дуже часто питає коли тато повернеться. Ми дуже за ним сумуємо. Військові - це теж люди, які втомлюються, - каже зі сльозами на очах жінка.
Рідні воїнів закликають владу визначити конкретні терміни служби та дати захисникам бодай трохи відпочити.
Чоловік у відпустці був один раз за цілий рік. У нього після контузії проблеми, а він не може навіть просто приїхати й полікуватися. У нас теж є діти, які хочуть бачити тата. Ми не просимо, щоб їх повністю забрали з фронту, але хочемо, щоб хоч дали кілька місяців відпочинку, - розповідає дружина військовослужбовця Світлана Глюс.
Всеукраїнські мирні пікети в підтримку військових відбуваються по всій Україні: у Києві, Львові, Чернівцях, Житомирі, Одесі тощо.
Фото авторки