“Як не ми, то хто?”: майстриня з Тернопільщини розмальовує використані боєприпаси, аби підтримати ЗСУ
Розмальовані боєприпаси розігрують на благодійних аукціонах, а виручені кошти передають на потреби армії. Як каже майстриня, зараз вона малює практично безперервно і робитиме цю справу, поки в ній буде потреба
Використані гільзи, каски, тубуси, коробки з-під набоїв розмальовує тернопільська майстриня Галина Намака. Вже протягом двох років вона отримує від волонтерів та військових ці речі і робить з них витвори мистецтва. Розмальовані боєприпаси передає на благодійні аукціони, виручені кошти з яких йдуть на підтримку військових.
Це вийшло чисто випадково. Мене попросили самі військові розмалювати гільзу. Вони хотіли її подарувати своєму головнокомандувачу. Я розмалювала одну гільзу, і тоді вони захотіли ще. І тоді я почала це робити більше, – говорить майстриня.
За освітою Галина ланшафтна дизайнерка, тож ще з університету має досвід малювання.
Частину ідей для малюнків я беру зі сторінок ЗСУ. Часто, якщо я особисто для військових розмальовую, то тоді вони мені надсилають фотографії, і вже по них малюю. Я в загальному найбільше люблю малювати військових. Я їх вважаю основними героями, – каже Галина Намака.
Перед тим як розфарбовувати частини від боєприпасів майстриня їх добре промиває, знезжирює і вже потім наносить малюнок акриловою фарбою та підводиться контур. Останній етап над виробом – лакування, він обов'язковий. Щоб розмалювати використану малу гільзу потрібно 2-3 години, гільзи більшого розміру майстриня розфарбовує по 18-20 годин.
Зараз, наприклад, працюю над зображенням ляльки-мотанки... На іншій гільзі я написала «Україна – це ми». Там я відтворила українське селище: хатка, лелеки, пара під водоймою. На третій гільзі зобразила бабусю, яка сидить і чекає онуків. На четвертій – лелеку і пару, яка роз'єднана війною. На частині від міни я відтворила трьох козаків. А на коробці з боєприпасів – лікарів. У своїх роботах я поєдную минуле і сьогодення, – каже Галина Намака.
Розмальовані боєприпаси майстриня передає на різні благодійні заходи волонтерам. Також її витвори продавала команда VIP Тернопіль, а за виручені кошти придбали “бандеромобілі” для захисників.
Наразі Галина Намака готується культурно-благодійного заходу “Традиції як тренд UA” 14 грудня, на якому можна бути придбати її вироби. Кошти із цієї події використають на придбання безпілотного комплексу “Лелека” для 44-ї окремої артилерійської бригади.
До слова, старання Галини Намаки відзначив подякою попередній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужений.
Я безперервно це роблю, малюю добами. Зараз практично все своє життя віддаю тільки на це… Мені подобається це робити, бо я розумію, що воно принесе користь, що це на благо. Відгук волонтерів і військових, напевно, для мене найбільший стимул. Мене мотивує те, що я роблю свій внесок в культуру і мистецтво, і що це допомагає нашим військовим пришвидшити перемогу. І поки в цьому буде потреба, я буду це робити, бо як не ми, то хто? – говорить Галина Намака.
Фото з архіву Галини Намаки