Орест Сарматський

Чому птахівники працюють собі у збиток? (Агро-новини)

чер11

Упродовж останніх трьох місяців українські птахофабрики торгують яйцями собі в збиток. Хоч внутрішні оптово-відпускні ціни виросли до 11,50-12,00 грн, це не покриває їх собівартість, проте значно зменшує збитковість виробництва, пише UBR.ua.

Щоб працювати без збитків, птахівники нарощують експорт і скорочують поголів'я.

«Цьогоріч українці можуть вдосталь наїстися дешевих яєць. Оптово-відпускні ціни почали знижуватися в березні, досягнувши найнижчої позначки на початку травня — 5,5-6,0 грн за десяток. При цьому середня собівартість виробництва десятка яєць становить 13-14 грн. Тобто вже три місяці виробники відпускають свою продукцію значно нижче собівартості », — розповів виконавчий директор «Союзу птахівників України» Сергій Карпенко.

1102
1102

За його словами, для ринку яєць властиві відносно стабільний попит і сезонні коливання протягом року. Зазвичай ціни на яйця досягають свого піку в осінньо-зимовий період, коли знижується виробництво в господарствах населення. Відповідно, найдешевші яйця бувають навесні і влітку.

До сезонних факторів ось уже другий рік додаються проблеми з експортом нашої продукції. І хоча ситуація почала виправлятися, виробники не приховують, що будуть змушені восени підняти ціни, щоб покрити збитки попередніх місяців.

Треба дати українцям можливість продавати землі - Гройсман

Прем’єр — міністр України Володимир Гройсман зазначив, що Україна потребує якнайшвидшого відкриття ринку землі, проте з низкою обмежень, повідомляє УНІАН.

«Треба провести дискусію, передбачити всі запобіжники, щоб ніхто нікого не пограбував, і дати можливість українцям продавати свою землю… Це дискусійне і дуже чутливе питання, але дискусію треба проводити», - наголосив прем'єр.

Володимир Гройсман категорично заперечує проти продажу українських земель сільськогосподарського призначення агрохолдингам та іноземцям.

«Звичайно, не треба продавати землі ані великим холдингам, ані іноземцям. Категорично заперечую. Все буде в інтересах українських громадян», - сказав він.

1101
1101

У Мінагрополітики прогнозують, що економічний ефект від відкриття ринку землі в Україні буде помітний не раніше ніж за 5-7 років.

У РФ затримали білоруську зелень з українським етикетками

У Смоленській області в районі ППС «Червона Гірка» було затримано транспортний засіб, що перевозив 14,5 т свіжої зелені, пише «Агро Перспектива».

В ході контролю Управлінням Россільгоспнагляду по Брянській і Смоленській областях встановлено, що вантаж, до складу якого входили 2,1 т щавлю, 2,3 т кінзи, 3,3 т кропу, 2,9 т петрушки, 1,6 т редису, 0,8 т салату листового і 1,6 т шпинату, супроводжувався фітосанітарним сертифікатом, виданим 22.05.2017 в Республіці Білорусь.

Відповідно до представленого фітосанітарного сертифікату країною походження підкарантинних матеріалів була Республіка Білорусь.

Однак згідно маркувальних етикеток на упаковці, постачальником/виробником зелені є ТОВ «Агро-Поставка» із Запорізької області (Україна, Запорізька обл., Мелітопольський р-н). У вантажному відсіку перебувало 100 кг свіжої м'яти, на яку був відсутній фітосанітарний сертифікат.

1103
1103

Згідно з висновком ФГБУ «Брянська МВЛ» від 26.05.2017№ 47-1745 в зразку салату листового свіжого виявлений карантинний шкідливий організм — західний (каліфорнійський) квітковий трипс (FrankliniellaoccidentalisPergande). Незважаючи на всі перераховані обставини, Головна державна інспекція з насінництва, карантину та захисту рослин Республіки Білорусь офіційно підтвердила законність і справжність видачі фітосанітарного сертифіката. Разом із тим білоруські спеціалісти не прокоментували ситуацію щодо маркувальних етикеток українського походження. Зазначені факти свідчать про відсутність карантинного фітосанітарного контролю в Республіці Білорусь при відправці продукції в Російську Федерацію.

Вибір читачів за тиждень

Відео