Ростислав Фук

Найстаршому – 60 років: з полону повертаються 25 важкохворих та поранених українців (фото)

Серед хвороб — туберкульоз, онкологія, гангрена, що промовисто свідчить про ті умови, в яких доводиться перебувати нашим людям

Україна домоглася окремого формату для повернення 25 важкохворих та поранених полонених, повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Усі репатрійовані військовослужбовці – солдати, матроси та сержанти. Вони боронили Харківський, Запорізький, Донецький напрямки, місто Маріуполь, зокрема Азовсталь.

Серед повернутих є також цивільний, захоплений на Київщині та незаконно утримуваний росіянами.

Додому повертаються та отримають належне лікування та реабілітацію представники Нацгвардії, ЗСУ (в тому числі ТрО), Військово-морських сил, Державної прикордонної служби України.

Також змогли забрати поранених українських військовослужбовців з Курщини.

Наймолодшому звільненому – 24 роки. Найстаршому – шістдесят. Ці люди багато пережили без належної медичної допомоги та з негуманним ставленням у ворожій неволі, — зазначили в Координаційному штабі.

Поранені мають зокрема втрату зору, ампутації кінцівок, складні кульові поранення та наслідки мінно-вибухових травм. Серед хвороб — туберкульоз, онкологія, гангрена, що промовисто свідчить про ті умови, в яких доводиться перебувати нашим людям.

Згідно з Третьою Женевською конвенцією, саме важкохворі та важкопоранені мають бути повернені у першу чергу. Традиційно висловлюємо вдячність за допомогу в організації взаємного повернення Об'єднаним Арабським Еміратам, – додали у Коордштабі.

Нагадаємо, 189 українців вдалося повернути додому з російського полону 30 січня. Серед них – троє захисників із Тернопільщини

Фото Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими

Вибір читачів за тиждень

Відео