Дарія Шевченко

Понад 1000 гривень за кілограм: вартість малини сягнула рекордної позначки

Малина, привезена з-за кордону, у супермаркетах України вартує майже 1200 гривень

Сезон малини в Україні ще не настав, ягоди привозять з-за кордону. Однак, ціни на них – захмарні, пише agronews.ua. 

Наприклад, у супермаркетах Сільпо за кілограм малини просять 1199 гривень. На сайті цієї торгової мережі вказана така сама ціна. Відразу вказують, що малина імпортна.

Проте, як з’ясувалося, у Сільпо її вартість ще цілком прийнятна. Набагато більше коштує кілограм цієї ягоди в іншому інтернет-магазині. Там за малину, вирощену в Нідерландах, хочуть понад 1600 гривень. Втім, у деяких супермаркетах, щоб не налякати покупців вартістю кілограма, креативні продавці стали писати цінники на 100 грамів ягоди. Це виглядає менш страшно, однак лише до того часу, поки покупець не зметикує, що таку ціну доведеться віддати за жменю ягоди.

Експерти кажуть, що ціни на малину здешевшають, як тільки почнеться сезон в Україні. Однак, очікувати, що вартість ягоди буде така, як зазвичай – не варто.

Тенденція до зростання цін на малину спостерігається у всьому світі. Якщо два роки тому оптова ціна в Китаї за кілограм становила 1,30 долара, то в поточному році – 3,50 доларів за кілограм. Це, звичайно, менше, ніж у Сербії (5 доларів) або в Білорусі (4 долари), але після розмитнення китайська малина коштує ті самі 5 доларів, – ще перед війною, у лютому, попереджав співвласник одного з найбільших українських виробників варення Дмитро Мальцев.

Минулого року, у розпал «малинового» сезону, переробники приймали її оптом у фермерів по 50 гривень за кілограм. Другий урожай у серпні-жовтні вже йшов мінімум по 80 гривень. Ну а роздрібні ціни на цю ягоду, звичайно, були набагато вищими.

Нинішнього року до економічних причин в Україні додалася ще й війна. Скорочення зон вирощування ягід, зруйнована логістика, високі ціни на пальне – усе це суттєво додало до витрат на виробництво і доставку малини. В результаті це вилилося у чотиризначну вартість товару.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео