Ростислав Фук

Ціни на картоплю починають зростати

На сьогодні картопля в Україні вже в середньому в 1,5 раза дорожча, ніж за аналогічний період минулого року

картопля

Після 3-тижневого падіння відпускні ціни на картоплю в Україні почали рости. Про це повідомили аналітики проєкту EastFruit, пише Кurkul.com.

Головною причиною зростання експерти називають збільшення попиту та загальне скорочення у господарствах запасів картоплі, непридатної для тривалого зберігання. 

Так, сьогодні ціни на якісну картоплю варіюються в межах 5-9 грн/кг, що в середньому на 26% дорожче, ніж наприкінці минулого тижня.

При цьому більшість великих виробників продовжують стримувати продажі картоплі, що своєю чергою тільки підстьобує зростання цін у даному сегменті. За словами, самих фермерів цього сезону дуже високий відсоток некондиційної продукції, яка не придатна до закладки на тривале зберігання, — пояснили аналітики.

Водночас, за їх даними, на сьогодні картопля в Україні вже в середньому в 1,5 раза дорожча, ніж за аналогічний період минулого року.

За прогнозами виробників, ціни на картоплю можуть знову зрости.

Згідно з моніторингом Kurkul.com, роздрібні ціни на картоплю наразі коливаються в межах 8,6-10,9 грн/кг. Середньомісячна ціна картоплі у жовтні становила 9,09 грн/кг.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео