Ростислав Фук

Експерти розповіли, коли в Україні може розпочатися дефіцит продуктів

Хоча відключення світла зачіпають як населення, так само й бізнес, підприємці всіляко намагаються підлаштовуватися до нової реальності

продукти

Дефіциту товарів та продуктів першої необхідності в Україні не буде доти, доки відключення світла будуть плановими, а не аварійними. Таку думку висловив директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський. Про це повідомляє ubr.ua, пише agronews.ua.

Перобої зі світлом, до того ж призводять до зменшення попиту. А з огляду на обмежену купівельну спроможність громадян та скорочений час роботи магазинів, українці сьогодні забезпечують лише базові проблеми. Тому наразі такої проблеми немає. Поки енергосистема перебуватиме в керованому стані, навіть з урахуванням перебоїв зі світлом, поки відключення будуть плановими, а не аварійними, дефіциту продуктів першої необхідності бути не повинно, – сказав Вишлінський.

Він також додав, що хоча відключення світла зачіпають як населення, так само й бізнес, підприємці всіляко намагаються підлаштовуватися до нової реальності.

Багато виробничих компаній, насамперед орієнтованих на експорт, вже працюють у три зміни. Зокрема й ночами, коли є необмежене енергопостачання. Щодо підприємств, які виконують функцію обслуговування населення, то все залежить від конкретного підприємця. Але також очевидно, що традиційна робота з 9 до 18 зараз є неможливою, – зазначив експерт.

Як раніше повідомили у Спілці молочних підприємств України, через відключення електрики на молокопереробних підприємствах в Україні може виникнути дефіцит молочних продуктів, а самі заводи можуть закритися.

Нагадаємо, 8 листопада, на Тернопільщині відновлюються погодинні відключення електричної енергії відповідно до розпорядження «Укренерго».

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео