Оксана Бучко

Деяким тернополянам стане легше взяти кредит та іпотеку?

a businessman sitting in a desk showing a drawn dollar sign in his hand

Постанову для залучення більшої кількості учасників у державних програмах «Доступні кредити 5-7-9%» та «Доступна іпотека 7%» прийняли на днях у Кабміні. 

Як інформує Міністерство фінансів України, у постанові запровадили державну програму фінансового лізингу для суб’єктів мікро, малого та середнього підприємництва. Одними із головних пріоритетів залишається розвиток ринку послуг кредитування підприємців та створення фінансових механізмів для запуску іпотечних інструментів. Відповідно до прийнятих змін, до державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» додали фізичних осіб-підприємців з річним доходом до 50 млн грн. Вони відтепер зможуть отримати пільгові кредити за ставкою 12% річних до 1 млн грн без застави.

Також удосконалили процедуру поєднання програми «Доступні кредити 5-7-9%» з регіональними програмами підтримки та розвитку малого бізнесу через співпрацю Фонду розвитку підприємництва з місцевими держадміністраціями та органами місцевого самоврядування. Це дозволить збільшити обсяг допомоги підприємствам малого та середнього бізнесу за рахунок об’єднання коштів  державного та місцевих бюджетів у рамках реалізації програми.

Водночас у постанові внесли зміни до Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів, якими передбачили спрощення вимог до предмета іпотеки, що бере позичальник:

  • скасували вікові обмеження до нерухомого майна (крім об’єктів нерухомості в обласних центрах із чисельністю населення більше 1 млн, що мають бути прийняті в експлуатацію або реконструйовані не раніше, ніж протягом десяти років);
  • збільшили ліміт можливого перевищення площі предмета іпотеки з 20% на 40% від нормативної площі, яка оплачується позичальником самостійно.

Прийнятою постановою також затверджено Порядок надання фінансової державної підтримки суб’єктам малого та середнього підприємництва за договорами фінансового лізингу, яким визначили механізм надання фінансової державної підтримки ММСП шляхом часткової компенсації фактичних витрат на сплату базової винагороди за договорами фінансового лізингу до рівня 5 або 7, або 9 відсотків річних.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео