Дмитро Карпачов запропонував тернопільським мамам зробити сальто (фото)
- Коли дитині не показують її цінності, вона починає настоювати на своєму, - розповідав телеведучий. – Коли дитина недолюблена, вона всіма способами привертає до себе увагу. І часто робить це за допомогою поганих вчинків. Коли для дитини не зробили безпечного середовища, вона бажає усе навколо контролювати. І навпаки - якщо дитині показали її цінність, вона сприйматиме тих, хто зневажає її, як ненормальних. Якщо ж нав’язали дитині її недосконалість, знущання з себе вона сприйматиме, як допустимі і навіть потрібні речі.
Дитина має хотіти робити правильні речі. Для цього їй важливо розуміти, для чого вона повинна виконувати ту чи іншу дію.
- Якщо ви переводите дитину через зебру, вона не звертатиме уваги на машини, - продовжив Дмитро Карпачов. - Я кажу своєму сину, щоб він сам перевів мене за руку. Так дитина відчуває цінність, відповідальність, бажання, а я контролюю ситуацію. Важливо розуміти, що дитина не вважає за потрібне прибирати у кімнаті чи сидіти годинами за уроками. Батьки повинні доступно пояснити значення цих завдань.
Помилкою, яка руйнує діяльність і призводить до постійної ліні, є нетерплячість батьків.
- Коли дитина хоче сама зав'язати шнурки, потрібно дати їй таку можливість. Навіть якщо цей час коштуватиме запізнення в гості, - рекомендував телеведучий. – Якщо прийшов час вчитись готувати їсти, то зіпсовані страви не мають ставати трагедією для мами. Часто батьки не хочуть витрачати час і залучати дитину до діяльності. Легше усе зробити самому. Тільки дитині потім буде у рази важче робити взагалі що-небудь.
Дмитро Карпачов наостанок запитав у батьків, як вони виявляють любов до дітей. Варіантів було небагато.
- Можна знайти безліч активних дій, через які виявляється любов,- додав він. – Тільки збережіть при цьому свій авторитет. Не ставайте другом для дитини. Будьте тією людиною, до якої дитина прийде за порадою у труднощах.
До слова, під час майстер-класу Дмитро Карпачов скеровував учасників до своїх детальніших платних навчань в Інтернеті. При тому психолог зазначав, що процес виховання можна вивчити і самостійно, зібравши усю правильну інформацію. Як наголосив він, в епоху Інтернету бути необізнаним – це вибір.
Фото автора