![Великдень](/uploads/media/5e/d4/5ed4a4bfd70d3d77e37cbb0d21150a5f_orig_thumb.jpg)
«Думаю, Сергій би нами пишався»: дружина полеглого Героя з Тернополя розпочала виробництво 100 FPV-дронів (відео)
“Виграти війну ми зможемо лише дронами”, – завжди говорив Сергій Коновал. Організувати виробництво цих апаратів було його ідеєю, яку після його загибелі взялася реалізовувати дружина
![](/uploads/media/02/9a/029a8c4d98f67b1fccd2c378ccc55156_w1280.jpg)
Вони мріяли про мирне щасливе життя вдома, однак планам завадила війна. Волонтерка Ольга Данченко і захисник Сергій Коновал тільки нещодавно одружилися, та, на жаль, сімейне щастя тривало недовго. Командир другої стрілецької роти “Сталева сотня” Сергій Коновал із позивним “Норд” загинув 6 квітня поблизу Часового Яру на Донеччині. Разом з ним поліг його заступник Тарас Петришин. Для того, аби помститися ворогу за їх смерть, Ольга Коновал спільно із друзями вирішила розпочати виробництво 100 FPV-дронів.
Насправді цим дуже горів Сергій і, аналізуючи все, що відбулося за 2 роки повномасштабної та 10 років війни, він говорив, що війну ми можемо виграти лише дронами. Тому це його ідея і ми організували виробництво FPV-дронів у Тернополі, – розповідає волонтерка, дружина загиблого Героя Сергія Коновала Ольга Коновал.
У команді Ольги Коновал близько семи людей, які виготовляють дрони. Зараз вони на етапі пошуку необхідних деталей і лише тоді зможуть розпочати виробництво безпілотників. Однак саме з отриманням усіх необхідних матеріалів є труднощі, каже волонтерка.
Навіть дещо ми виготовляємо самі завдяки 3D-принтеру. Те, що не можемо виготовити самі, то закупляємо і за кордоном, і в Україні. Вже десь 70% деталей куплено, а інше потрібно чекати з-за кордону, – каже волонтерка.
Закупляти усі необхідні деталі вдається завдяки підтримці небайдужих. У своїх соцмережах Ольга Коновал відкрила збори “На помсту”, де усі охочі можуть задонатити.
Виготовляють FPV-дрони двох розмірів: восьмого та десятого.
8 розміру - це одноразові дрони. А от 10-ті мають дещо іншу функцію. У критичних ситуаціях він може працювати на доставку медикаментів, їжі, води. Відповідно він доставляє бійцям те, що необхідно, і повертається назад. Коли є ситуація, що хлопці в оточенні, то це дуже рятує, – зазначає Ольга Коновал.
Як каже Ольга Коновал, любов до чоловіка додає їй сил та мотивації не зупинятися, а працювати й надалі на Перемогу.
Наші відносини були прикладом чистої любові та почуттів і незважаючи, що Сергія не стало, це почуття нікуди не зникло в мені. Я зранку прокидаюсь з великим відчуттям любові і засинаю з ним також. Просто є розуміння того, що він би пишався, – розповідає дружина загиблого Героя Сергія Коновала.
Також дуже цінною для волонтерки є підтримка бійців.
Вони мені кожного дня дзвонять і кажуть: «Приїжджай». Вони захоплюються та вірять в мене. Щоранку питають, чи я вже поїла, і таким чином стараються замінити трішки ту увагу, яку приділяв мені Сергій. І це дуже сильно. Це просто інша сімʼя, – каже Ольга Коновал.
Усі, хто хоче долучитися до збору “На помсту” можуть задонатити на банку у соцмережах Ольги Коновал.
5375 4112 0515 9911 – картка Монобанку
Читайте також: «Вони завжди йшли попереду»: у Тернополі поховали командира і заступника «Сталевої сотні».
Фото з особистого архіву Ольги Коновал, відео Романа Луциківа та Руслана Жирова