Двоє тернополян стали депутатами Студентського парламенту
Як адаптуватись до майбутньому передових технологій, які охоплюють роботизацію та штучний інтелект, вирішували тернополяни на Студреспубліці, фінал якої провели в Миколаївській області наприкінці серпня. Туди з’їхалися активні студенти, прогресивна молодь, провідні українські й іноземні експерти зі всієї України.
- Розробка освітніх інновацій вибудувалась на спільному розумінні, що світ майбутнього — це світ швидкісних змін, а передовими технологіями, які охоплюватимуть усі сфери життя будуть: роботизація, штучний інтелект і медичні технології, - зазначив учасник проекту з Тернополя Руслан Купріюк. - Саме навколо цих рішень учасники розробляли бачення освітніх змін. Рутинні завдання будуть передані роботам і штучному інтелекту, який не просто буде знаходити алгоритми рішень, а в автоматичному режимі реалізовувати необхідні процеси. Відповідно, викликом майбутнього стає не розпорядження робочим часом, як це є до цього часу, а що робити з величезною кількістю вільного часу, як людині не деградувати.
Головні ідеї оргдіяльнісної гри можна систематизувати по наступним напрямками:
⁃ глибока профорієнтація. Ідея полягає в розробці програмного забезпечення, яке буде аналізувати конкурентні переваги дитини та розробляти рекомендації для подальшого професійного розвитку; ⁃ система освітніх рекомендацій. На основі BigData програмне забезпечення має аналізувати комплекс знань і навичок, які необхідні для певної спеціальності або діяльності. Тобто будь-який користувач, який готується виконати якесь завдання, зможе легко підняти кваліфікацію за відповідним напрямком;
⁃ система швидкого перепрофілювання. Ідея, що передбачає аналіз психологічного портрету та швидкий курс навчання з подальшим стажуванням. Цікавість ідеї полягає в можливості подальшого створення платформи онлайн-стажування, де користувач зможе здобути практичні навички навіть вдома;
⁃ новий університет. Позиція щодо реформування сучасних вишів, яка базується на розумінні, що сьогоднішні освітні інституції реформувати неможливо, тому є необхідність будувати новітні заклади паралельно з існуючими, поступово нарощуючи їх кількість. Університет має бути тісно пов’язаний із реальним компаніями, що фактично формують замовлення на розробку інновацій і підготовку спеціалістів.
- Разом із тим, значна кількість курсів буде перенесені в онлайн із швидкою адаптацією до інновацій у виробничих процесах. Учасники констатували необхідність безперервної освіти – додав Руслан Купріюк. - Тут слід зазначити, що з використанням ІТ-рішень можливості для особистого розвитку значно зростають. Освіта починається від вибору спеціальності, яка відповідає психологічним особливостям, далі має бути система рекомендацій для вирішення конкретних завдань і швидкого перепрофілювання в «океані змін». Усі позиції були відпрацьовані й об’єднані в єдину фінальну презентацію, яку найкращі гравці представили під час закриття Студреспубліки.
Депутатами Студентського парламенту України-2017/2018 стали 2 представники Тернополя: Назар Лис та Мирон Цимбалюк.
Фото з відкритих джерел