Дарія Шевченко

Експерти спрогнозували, коли чекати зростання цін на овочі та фрукти в Україні

У вересні можливе здешевшання, а от далі - зростання вартості овочів та фруктів

Чи чекати дефіциту продуктів в Україні восени і взимку та що буде з цінами на овочі та фрукти. Про це розповів у ефірі телемарафону голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. Дефіциту продуктів експерт не прогнозує, пише ТСН.

Навіть якщо не вистачає українського, попри те, що населення України суттєво зменшилось через виїзд за кордон, ми побачили, що імпорт швидко заміщає українську продукцію. Це погано, але він зникне одразу, як тільки з'явиться наша вітчизняна продукція, - пояснив він.

Олексій Дорошенко зазначив, що у вересні можливий спад цін на овочі та фрукти, однак починаючи з жовтня вартість продуктів харчування зростатиме.

А от у вересні буде така цікава річ, що більшість господарств фермерських та великих приватних не будуть закладати, я говорю про овочі, фрукти, яблука, їх на зберігання, оскільки ніхто сьогодні, по-перше, не може сказати, яка буде ціна, скільки будуть коштувати енергоносії для бізнесу. По-друге, ніхто не знає, чи прилетить ракета, і тому усі будуть намагатися не зберігати, а продати. Тому у вересні можливий спад цін. А от вже жовтень, листопад і грудень, тут, на жаль, вже буде здорожчання, - зазначає Дорошенко.

Водночас він каже, що значного здорожчання цін можна уникнути: чим більше податків буде в країні сплачуватися і чим більше буде надходжень від митниці та наших закордонних партнерів, тим меншим буде зростання цін. Бо, якщо ми не зможемо забезпечити себе надходженнями власними, доведеться ще більше друкувати коштів і тоді інфляція до кінця року може додати 10% і більше відсотків, а продукти будуть дорожчати настільки, наскільки буде інфляція в нашій країні, плюс, може ще 1%, 2%, 3%.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео