Жителі Тернопільщини втратили чверть мільйона гривень через «романтичні» шахрайства
Методів обдурити свою співрозмовницю є безліч
Заяви про шахрайство через мережу Інтернет правоохоронці реєструють майже щодня. Люди стають жертвами аферистів, які від імені банківських та фінансових працівників, псевдополіцейських або ж при купівлі-продажу товарів через мережу обкрадають їх. Про це повідомили у відділі комунікації поліції Тернопільської області.
До усіх цих махінацій додається й «віртуальне кохання». У 2024 році дізнавачі Тернопільської області відкрили 3 кримінальних провадження за фактами «романтичних» шахрайств в результаті яких потерпілі втратили 256 тисяч гривень.
Аферист-наречений представляється або військовим, який знаходиться у «гарячій точці», і скоро в нього закінчується термін контракту, або вдівцем з власним бізнесом, чи лікарем. Усі вони шукають українську наречену.
Начальник відділу психологічного забезпечення управління кадрового забезпечення ГУНП в Тернопільській області Михайло Козюк стверджує, що шахраї – прекрасні маніпулятори, які чудово знають жіночу психологію, швидко визначають слабкі місця й у подальшому спілкуванні тиснуть на них.
Вже після кількох листів і телефонних розмов здоровий глузд жертви міцно спить. Зачарована жінка починає виконувати все, про що просить аферист.
Методів обдурити свою співрозмовницю є безліч. Шахрай, представившись «іноземним бізнесменом», повідомляє жінці про те, що хоче приїхати в Україну, але наразі всі гроші у справі й просить позичити, - розповідає оперуповноважений відділу протидії кіберзлочинам в Тернопільській області ДКП Національної поліції України Максим Серватнюк. - Іноді шахрай, який працює під легендою «служу в Сирії» каже, що отримав поранення в бою і на складну операцію потрібні кошти. Ще один варіант - подарунок для нареченої або необхідність переслати в Україну посилку з цінними речами та величезною сумою грошей. Жінці необхідно лише оплатити доставку, митний збір, витрати на кур'єра та оформлення інших документів.
Поліцейські кажуть, що подібні афери не нові. Насправді шахраї діють на території України, ніякого солдата, лікаря чи банкіра із США, Сирії чи з інших країн Євросоюзу не існує.
Щоб не потрапити у лапи шахраїв та не втратити гроші, правоохоронці рекомендують:
- у жодному разі не надсилайте будь-які приватні, а особливо інтимні, фото чи відео своєму співрозмовнику, аби не стати об’єктом шантажу;
- у разі пропозиції купити квиток – запропонуйте вашому віртуальному другові надіслати вам копію паспорта на яку ви оформите квиток;
- якщо мова про «подарунок» із закордону – самостійно зверніться на митницю і дізнайтеся що і куди потрібно платити;
- покличте спілкуватися у відеомесенджер;
- ніколи не надсилайте гроші!
Ніколи не довіряйте віртуальним друзям, яку б смачну «цукерку» вони вам не запропонували.