Грандіозна вечірка з нагоди 30-річчя: тернопільський телеканал святкує солідний ювілей (фото, відео)
«30 років - вік коли людина вже ногами стоїть на землі. Молода людина, але впевнена в собі і з розумінням того, куди вона йде». Саме так у редакції TV-4 розповідають про свій ювілей.
Чи не кожен житель Тернопільщини знає та досі дивиться регіональний телеканал TV-4. Про історію та про цьогорічне святкування розповіла «Терену» головна редакторка TV-4 Наталія Стецюк.
У 1991 році група молодих людей вирішила створити у Тернополі перше в Західній Україні регіональне недержавне телебачення. Їм це вдалося. І вже 16 вересня на телевізійних екранах розпочався перший ефір TV-4. Щоб його заповнити, використовували записи зарубіжних передач, фільмів і мультфільмів, а тернопільські викладачі перекладали їх.
Першою власною програмою були «Наші вітання». Їх вела Аня Поцалуйко.
- Програма була надзвичайно популярною. Черга стояла від драмтеатру до офісу, що на вул. Сагайдачного. Усі хотіли замовити музичні вітання, - розповідає Наталія Стецюк.
У 1992 році на TV-4 з’явилася власна інформаційна програма новин «Провінційні вісті», яка виходила двічі на тиждень.
- Вони не були схожі на сучасні новини і взагалі на класичні новини. Якщо за сучасними мірками, то це була така домашня подача новин. Олег Снітовський і Сергій Сінкевич робили те, що відчували, імпровізували та експериментували, а людям це подобалося, вони їм довіряли.
Не вистачало знань і досвіду, тому шукали усі шляхи для вдосконалення. На той час редакція каналу відвідувала ледь не кожен тренінг, вчились створювати класичні новини, вивчали стандарти журналістики, набирали команду і пробували втілювати нові проєкти.
Важливим етапом у розвитку телекомпанії стала співпраця з Міжнародною організацією IREX. За грантовою програмою обмінів дві делегації TV-4 побували у США і мали змогу побачити, як працюють на тамтешньому телебаченні. Цей досвід був унікальним і дозволив телекомпанії вийти на новий рівень. Тим часом у колективі не припиняли навчатися. Семінари, тренінги, майстер-класи, участь у грантових проєктах, - все це добра можливість дізнатися щось нове і йти у ногу з часом.
- Ніколи не було легко. Завжди був якийсь виклик, який треба було долати. На початках не було досвіду, належних робочих місць, ходили пішки, і це займало багато часу, не вистачало якісної техніки, багато чому навчались на власних помилках. Переосмислення і нового підходу до справи вимагала поява Інтернету. Якщо колись ми свою новину тримали до вечірнього випуску і вона була актуальною і цікавою, то зараз новиною одразу треба ділитися у мережі і в ефірі, адже ніхто не буде чекати 19 години, щоб про це дізнатися, інакше, тебе випередять інші. Так з’явились денні випуски новин у прямому ефірі і інформаційні рядочки. Додає відповідальності і бренд телеканалу. На хвилі високого піднесення ми зайшли на цей ринок, і таку планку ми маємо тримати. Ми розуміємо, що не можемо опускатися, як би нам важко не було, шукаємо нові ідеї і втілюємо їх у життя, - розповідає Наталія Стецюк.
Новим та, мабуть, найважчим викликом для TV-4 стала пандемія.
- Коли почався карантин, усе зупинилося, а ми розуміли, що не можемо зупинитися і сидіти вдома, ми маємо і мусимо щось видавати. Зрештою, щось відбувається, і люди хочуть про це знати, бачити, і заради них ми мусимо працювати. Наші журналісти змирилися з тим, що рано чи пізно перехворіють коронавірусом і щодня виходили на роботу. Звичайно всі носили маски, дотримувалися карантинних вимог, але це був складний період, і ми змогли його пережити.
У той час авторські програми не виходили, тільки новини. У студії одночасно могло бути лише 2-3 людей. Проте навіть карантин не став на заваді участі у черговому гранті. У період карантину на каналі з’явилася нова щотижнева програма «Обираємо життя», яка відбувалася в прямому ефірі і тривала півгодини. Йшлося про те, як спільними зусиллями подолати наслідки пандемії.
Коли захворіла одночасно майже уся редакція новин, інформаційні випуски кілька разів виходили без ведучого, а наймолодша журналістка Яна Шайнюк не лише отримала «бойове хрещення», але і стала обличчям інформаційної кампанії НСЖУ #Журналісти_Важливі. Саме вона – та дівчина із мікрофоном і у масці, фото якої нагадує: навіть у часи епідемій журналісти так само виконують свою роботу.
Сьогодні у редакції телеканалу усі готуються чи не до наймаштабнішого святкування Дня народження. Організовують його ровесники каналу.
- Цього року ми вирішили доручити організацію святкування нашій молоді, і саме вони роблять цю грандіозну вечірку. Це їхні ідеї, їхні втілення, ми лише допомагаємо. Це буде вечірка з батлами, з конкурсами, з музичними виступами, з розіграшами, будуть як відомі українські виконавці, так і місцеві. Ми запросили тих, хто справді розуміє, що таке TV-4. Святкування відбуватиметься у прямому ефірі, ми ризикуємо, це нелегко, це кілька локацій і це щось нове для нас, але ми розуміємо, як це зробити і ми беремося за цю роботу, щоб з нашими глядачем відзначити цей день разом. «Вишенькою на торті» святкування колективу стане поїздка в Карпати. Для нас це вже добра традиція і ми з нетерпінням чекаємо її.
Невід’ємною частиною телеканалу є і його спонсори, які пройшли цей тернистий, але цікавий і успішний шлях разом із TV-4.
- Це люди, які готові поділитися, є соціально відповідальними, а ми готові розповісти, які вони унікальні. Сьогодні ми впевнено кажемо, що це наше спільне свято. Вони не тільки наші партнери – вони наші друзі і вони заслуговують, щоб на нашому святкуванні прозвучали їхні імена, - каже Наталія Стецюк.
Генеральний партнер свята - Корпорація Опілля.
Офіційні партнери: Будівельна компанія «Матла», Компанія «Агропродсервіс», Компанія «Брук -Тон», Будівельна компанія «Креатор Буд», «Микулинецький Бровар», Туристична агенція «ОГО ТУР», Фермерське господарство «Гадз», Музичний центр «Бастер».
Партнери: Клініка стоматології родини Прощин, Магазин-ательє «Територія взуття», ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО «ГАЗПОСТАЧ», Магазин велосипедів «РОВЕР ПЛЮС», Архітектурно-будівельна корпорація «Терно-КОРС», Магазин «Білий лебідь», Студія краси та здоров'я «ESTETICO», Магазин «Файна вишиванка», Медичний центр «Клініка професора Стефана Хміля».
[embed]https://www.youtube.com/watch?v=QJn-XzTV5SM&ab_channel=%D0%A2%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D1%96%D1%8FTV-4[/embed]Фото, відео редакції TV-4