Орест Сарматський

Громада на Тернопільщині задумала розширитися

зображення_viber_2020-02-13_19-43-24 (Copy)

Громади Тернопільщини новий 2020 рік розпочали з активної роботи над розвитком своєї спроможності. 

Команда Тернопільського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою»  днями побувала в Саранчуківській ОТГ, яка взяла курс на розширення.

Як повідомив «Терену» експерт згаданого офісу Сергій Волохатий, представникам громади роз’яснено процедуру приєднання сусідніх сільських рад. Зокрема, детально розглянуто стадію громадських обговорень, після яких проходять сесійні засідання. 

– Процес приєднання складний, оскільки потрібно дотримуватися чіткої процедури. Необхідно звернути увагу на правильність проєктів рішень, врахувати думку жителів та витримати всі терміни, – зазначив в ході зустрічі Михайло Лисиканич, радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування Тернопільського регіонального офісу U-LEAD.

Також обговорено особливості утворення старостинських округів після приєднання суміжних рад. Радники регіонального офісу зголосилися супроводжувати Саранчуківську ОТГ на всіх етапах приєднання. 

Саранчуківська ОТГ була створена наприкінці 2017 року, до її складу увійшли шість сільських рад. За останньою інформацією на території громади проживає більше трьох тисяч жителів. У 2019 році до громади приєдналася сусідня Літятинська сільська рада. 

Зазначимо, Програма «U-LEAD з Європою» підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами – членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Фото: Сергій Волохатий

Вибір читачів за тиждень

Відео