Хобі стало справою життя для тернополянки Юлії Коваль
Юлія Коваль – молода майстриня з Тернополя (зараз проживає в Києві), займається точковим розписом тарілок, годинників, дзеркал та інших предметів декору. Художниця радо поділилась з нами секретами успіху та розповіла, як їй вдалося перетворити хобі у власну справу.
– Як давно ви займаєтесь точковим розписом? Чому саме ця техніка?
– Саме точковим розписом я займаюся вже 6 років. Ця техніка – це як один з видів медитації. Я в ній відпочиваю, як людина і мама, знаходячи свій баланс в щоденних буденних справах, і водночас вдосконалююсь, як художник, щоразу покращуючи свою техніку.
– Яка особливість цієї техніки?
– Працювати в техніці точкового розпису можна лише тоді, коли ти повністю спокійний, інакше крапочки не вийдуть однаковими та не створять необхідного малюнка. Тому це я і називаю одним із видів медитації.
– Що найчастіше ви розписуєте?
– За весь свій творчий період я найбільше, мабуть, розписала тарілок, на другому місці – підноси та дзеркала, і вже потім полотна.
– Чи плануєте ви наперед візерунок, який будете малювати? Чи це приходить в процесі?
– Якщо робота не на замовлення, а скажімо так «на вільну тему», то основну схему я продумую наперед. В процесі можу додавати/відкидати якісь окремі елементи розпису, але основу практично ніколи не змінюю.
– Яким своїм виробом ви пишаєтесь найбільше і чому?
– Це важке питання. І в кожен свій виріб я вкладаю частинку своє душі, тепло рук, бо це все ручна робота. Люблю і наручні годинники, над якими в колаборації з українським брендом, я працювала, розписуючи циферблати; кожну свою тарілку чи дзеркала, які висять в домівках різних країн світу, і в Америці, і в Європі.
– Скільки часу в середньому йде розпис?
– Все залежить від діаметру роботи та складності розпису, але якщо в середньому, то на тарілку діаметром 27 см з мандалою йде до 10 днів (з усіма технологічними процесами).
– Чи важко навчитися цьому ремеслу?
– Саме точковому розпису я навчилася самостійно, тут потрібно багато практикуватися, щоб «набити» руку і у тебе з легкістю виходили красиві, однакові крапочки, що і є високим рівнем майстерності.
– Що надихає Вас на роботу?
– Я люблю орнаментологію, багато вивчаю книжок з візерунками різних епох та часів, натхнення в кольоровій палітрі отримую від природи, адже вважаю, що тільки в природі все гармонійно! І всі кольорові гамми можна побачити своїми очима, потрібно лише це побачити!
– Як часто ви проводите майстер-класи? Чи плануєте проводити в Тернополі?
– Майстер-клас по розпису тарілок проводжу в середньому раз в 4-5 місяців. Минулого року вдалося провести аж 4 майстер-класи в Києві, і серію мк (9 майстер класів за три дні) в Словенії, на фестивалі ручної роботи.
А в Тернополі я раніше також проводила. Цього року влітку буду в місті, і якщо збереться, то я із задоволенням проведу ще раз.