Ростислав Фук

«Хочемо, щоб люди мали уявлення про зброю»: тернопільський нацгвардієць провів навчання для понад трьох тисяч цивільних

Закінчивши школу, Михайло здобув освіту в педагогічному коледжі, після чого підписав контракт із Національною гвардією України

Михайло - командир одного зі взводів Нацгвардії в Тернополі. Разом з інструкторами та колегами свого підрозділу він навчає цивільних елементам військової справи: як діяти під час повітряної небезпеки, правилам поводження зі зброєю та боєприпасами тощо.

Труднощів у проведенні навчань не виникало. Хотілось, аби звичайні люди, наші близькі та рідні, не брали до рук зброю – для цього є військові. Але ми живемо у час, коли люди згуртувались і пішли на захист держави, не маючи за плечима конкретних знань і вмінь. Тому ми з колегами вирішили проводити подібні курси, аби цивільне населення мало уявлення, як поводити себе зі зброєю та вміли захищати, - каже нацгвардієць Михайло. – З початку війни, ми провели навчання для більш ніж 3 000 охочих. Групи були і по 100 осіб за один раз. Були такі шалені потоки, що заняття проводилися тричі на день. Це добре, що люди не стоять осторонь і мають бажання вчитися та дізнаватися щось нове. Українців загарбники століттями намагаються зробити рабами. Але цьому не бути! Ми на своїй землі та будемо стояти на захисті України до останнього.

Закінчивши школу, Михайло здобув освіту в педагогічному коледжі, після чого підписав контракт із Національною гвардією України. 

Я йшов в армію з однією метою - стати офіцером. Після проходження навчань для рядового складу подав документи в Національну академію Національної гвардії України. Тоді на 10 місць було 35 охочих. Я поступив і досягнув своєї мети, - ділиться спогадами чоловік.

За словами військовослужбовця, тема армії та зброї цікавила його ще з шкільних років. Хлопчиком він розпитував дідуся про Першу та Другу світові війни, багато читав та дізнавався про стрілецьку зброю. Навіть тема його магістерської роботи була «Розробка револьвера для Національної гвардії України», але на той час запустити проєкт у виробництво завадило недостатнє фінансування.

Нині лейтенант Національної гвардії дослужився до командира взводу та пишається, що з підлеглими військовослужбовцями стали один для одного справжньою сім’єю:

Я стою горою за своїх бійців і знаю, що ми прикриємо плече один одному в будь-якій ситуації. В час війни ми рівні: від строковика до офіцера. Усі повинні триматися разом, тому що віник, в якому багато прутиків, важче зламати.

Історією чоловіка поділилися у пресслужбі Нацгвардії України

Фото: Національна Гвардія України

Вибір читачів за тиждень

Відео