Художник родом з Тернополя прихистив у своїй квартирі в Берліні 14 українських біженців (фото)

Арік Вайсман вже кілька тижнів допомагає біженцям на берлінському вокзалі. Більшість людей, яких прийняв до себе – це його тернопільські родичі та друзі.

Колишній тернополянин Андрій Базюта, нині – житель Берліна Арік Вайсман – надав свою квартиру для біженців: зараз із ним проживають 14 українців. Інших він передає друзям і колегам.

Про українця, який нині допомагає землякам, котрі вимушено вирушають у світи, рятуючись від війни, розповіла німецька радіостанція Deutschlandfunk Nova, пише Правий Берег.

Арік – мультимедійний художник, який також працює інженером-електриком. У перший день війни в Україні він пішов у відпустку, щоб допомагати українцям, які прибували до Німеччини. З того дня він щовечора допомагає приймати біженців на берлінському автовокзалі.

Так, ми тут так вкупі живемо, але максимально комфортно. Самостійно організуємось, разом готуємо, ввечері надуваємо матраци – щоб усім було якнайкраще, – каже він.

Арік живе у квартирі площею 103 квадратні метри в Шарлоттенбургу. Кілька місяців тому він подумав, що було б краще мати кілька сусідів по кімнаті. Коли в Україні почалася війна, рішення далося йому легко. Так, разом із ним живуть 14 біженців і маленька собачка.

Він допомагає знайти житло у квартирах своїх друзів чи колег для людей, яких сам не може прийняти.

Більшість людей, яких прийняв сюди Арік, – це його родичі та друзі: брат, його дружина, найкращий друг та його сини. Усі вони родом із рідного міста Аріка - Тернополя, звідки він сам емігрував у 2008 році.

Фото Deutschlandfunk Nova. 

Вибір читачів за тиждень

Відео