
“Є пульс!”: тернопільська письменниця написала книгу про парамедиків Донеччини, які щодня рятують життя (фото)
Зоряна Биндас каже, що “Є пульс!” – це книга про те, що серця продовжують битися. І попри всі сумні події, попри весь жах війни, є люди, які продовжують ризикували власним життям для того, щоб врятувати інших

Нову книгу “Є пульс!” написала тернопільська письменниця Зоряна Биндас. Це історії парамедиків Донеччини, які щодня рятують життя. Книга вийшла з друку якраз на день народження авторки, яка відкрита до автограф-сесій, презентацій та ефірів.
Ця книжка – збірка історій від поліціянтів, які зараз виконують функцію парамедиків в зоні бойових дій на Донеччині. Це ті люди, які першими виїжджають на місця трагедій, коли росія обстрілює міста, цивільних, будинки, – розповіла Терену Зоряна Биндас.
Коли почалася повномасштабна війна, то на Донеччині зіштовхнулися з такою проблемою, що лікарі швидкої бояться виїжджати, коли триває обстріл. Але там вже в цей момент можуть бути поранені і вони потребують негайної допомоги, продовжує письменниця.
Якщо наприклад, є критична кровотеча, то залишаються просто секунди, аби її зупинити. Тому треба негайно туди кидатися. Ну і почали з'ясувати, хто буде їхати. І вирішили так, що це будуть поліціянти, які під час повномасштабної війни стали парамедиками, – каже вона.

Книга “Є пульс!” – це свідчення та спогади парамедиків про те, як вони рятують людські життя. Герої через призму свого сприйняття розповідають, як це робили та що переживали. У збірку входить 21 така історія.
Поштовхом до написання книги став ракетний обстріл, очевидицею якого була Зоряна Биндас на Донеччині.
У 2022-му і 2023-му роках я час від часу їздила на фронт, щоб там записувати, знімати історії про військових. І коли я вже поверталася зі зйомки, то “впала на хвіст” волонтерам, які також приїжджали на передову. І коли ми вже були в умовно безпечному місці, це було місто Лиман на Донеччині, і ці люди зупинилися для того, щоб роздати допомогу цивільним, ми потрапили під ракетний обстріл. Ракета влучила в сусідній будинок. На щастя, ніхто з наших не постраждав. Виходить, що будинок, біля якого ми стояли, закрив нас від ударної хвилі. З нами все було гаразд, але завдяки цьому випадку і цьому обстрілу, я побачила, як працюють парамедики, – пригадує письменниця.

Під час цього обстрілу Зоряна Биндас побачила, як парамедики почали збиратися і бігти на місце влучання.
І ми так познайомилися, зав'язався контакт, і я почала дізнаватися їхні історії. Потім керівник цієї групи парамедиків Олександр Савенко якось до мене зателефонував і сказав, що є ідея зібрати ці історії в книгу, – додає вона.
Авторка розпочала збирати історії в кінці 2023 року. Назва книги має символічне значення, адже фразу “Є пульс!” у книзі говорять декілька героїв.
Коли я вже поверталася з цієї поїздки з Донеччини, Олександр Савенко каже: “Слухай, ну а як ми назвемо цю книжку?” А в мене ідеї ще на той час не було. Я сіла в потяг до Тернополя, їду і тут мені просто наче з неба падає “Є пульс!”. Ця фраза повторюється в кількох історіях. Це той момент, коли ти качаєш людину (проведення непрямого масажу серця – ред.), качаєш, ну ніби там немає дихання, немає серцебиття, а ти продовжуєш качати. Зупиняєшся вкотре, перевіряєш дихання і пульс, і тут ця фраза. Людина жива знову! – говорить авторка.
Зоряна Биндас каже, що “Є пульс!” – це книга про те, що серця продовжують битися. І попри всі сумні події, попри весь жах війни, є люди, які продовжують ризикували власним життям для того, щоб врятувати інших. Вона дякує героям і героїням своєї книги за те, що щодня витягують людей зі щупалець смерті.
Читайте також: «Одного літа в Україні»: у Тернополі представили фільм про війну очима іноземних добровольців.
Батько українського бестселера Василь Шкляр представив свій новий роман у Тернополі.
Фото з архіву Зоряни Биндас