Фантастичні квіти виготовляє майстриня з Копичинців на Тернопільщині (фото)
Оксана Венгер із Копичинців на Гусятинщині виготовляє квіти, що не в’януть та прикрашають інтер’єр. Ростовими квітами з ізолону майстриня займається не так давно, проте встигла підкорити цей матеріал і тепер виготовляє з нього декоративні троянди, іриси, піони, орхідеї, тюльпани… Ці вироби використовують для фотосесій та оздоби помешкань.
— Мені подобаються всі квіти — у кожній є щось оригінальне, тож із задоволенням берусь за всі замовлення. Мені ж найбільше до смаку польові квіти, — розповідає пані Оксана. — Найчастіше замовляють троянди та лілії. Складність квітки залежить від кількості елементів, з яких вона виготовлена. Більшу частину деталей я створюю власноручно — нагріваю ізолон і надаю потрібної форми. Для того, аби рослини мали максимально натуралістичний вигляд, є спеціальні форми для пелюсток і листків — такі застосовую для виготовлення троянд і орхідей, планую придбати форми й для інших квітів.
Ізолон схожий на тканину, але досить міцний, боїться лише гострих предметів. Пані Оксана розповідає, що його можна лакувати, фарбувати — експериментувати й досягати цікавих ефектів.
— У мене є клієнтка, в котрої мої квіти ледь не в кожній кімнаті, й щоразу, коли бачить новинку, каже: “Давай ще таку”. На Тернопільщині поки мало хто виготовляє ростові квіти, бо ізолон відносно новий матеріал, а ось в Україні та за кордоном уже досить майстринь. Недавно записалась на онлайн курс роботи з ізолоном — цікаво навчитись чогось нового та вдосконалити свої вміння, — розповідає співрозмовниця.
Для того, аби творити квіти — а їх Оксана Венгер виготовляє різного розміру — невеликого й такі, що сягають двох метрів, — потрібні творчі уміння та розуміння матеріалу, потрібна практика. До того, як взятись за цю справу, пані Оксана не один рік займалась творчою роботою. Закінчила вище Теребовлянське училище культури та Національний університет ім. І. Огієнка у Кам’янці-Подільському, працювала вчителькою образотворчого мистецтва. Каже, постійно творила та пробувала щось нове.
— Для першої квітки я використовувала зразок, виготовляла її слідуючи вказівкам, робила точні заміри. Тепер мені не потрібно робити розрахунків — знаю, яким має бути готовий виріб, і все роблю на око, — усміхається майстриня. — Зазвичай квітка фіксується на основі, нею може бути й декоративний горщик, для стебла використовую гнучкі трубки, аби надати квітці “живої” форми, найчастіше замовляють виріб із підсвіткою, тож всередину монтуємо проводи (у роботі мені допомагає чоловік), відтак — лампочки й потім приступаю до виготовлення квітки. Найбільше матеріалів потрібно для троянди, проте незабаром візьмусь за піони й для них треба буде ще більше матеріалів. Якщо троянда складається з близько трьох десятків пелюсток, то піон — із шістдесяти. Для того, аби виріб мав привабливий вигляд, розміри пелюсток мають бути різними. Звісно, чим більша квітка, тим більше часу потрібно на її виготовлення. Проте з малими виробами працювати складніше, адже потрібно проробити безліч дрібних деталей, зробити все акуратно.
Ще одним виробом співрозмовниці, котрий має попит, — крила. Їх пані Оксана виготовляє з поліізолу, матеріалу, схожого за властивостями до ізолону, проте більш витривалого та гнучкішого. Спершу майстриня створила великі крила, потім — дитячі, й виявилося, що другі найпопулярніші, їх замовляють на різноманітні фотосесії. А недавно чотири пари крил для всієї родини відправились за кордон.
Оксана Венгер планує вдосконалювати вміння та пробувати нові вироби, експериментувати з матеріалами. Найближчим часом хоче опанувати роботу з органзою — ця прозора тканина матиме особливо ефектний вигляд.
Інна Віконська
Фото надані Оксаною Венгер