![](/uploads/media/a5/c1/a5c15071009099bdaa52b917b1ef79f5_orig_thumb.jpg)
Майстриня з Тернопільщини подарувала вишиванку синові загиблого Героя (фото)
Батько трирічного Дениса Роман Михайлишин поліг у боях у травні 2022 року
![](/uploads/media/bd/a9/bda996948d416dc479428ee2c4e039ac_w1280.jpg)
Вишиванку синові загиблого героя Романа Михайлишина подарувала майстриня з Гусятина Ольга Кундис. Про маленького Дениса, якому 8 травня виповнилося 3 роки, жінка дізналася від свого друга, який товаришував із загиблим Романом. Сорочку майстриня вже передала імениннику.
Нагадаємо, 34-річний Роман Михайлишин з Гусятина Чортківського району загинув у боях з окупантом у травні 2022 року. Захисник тиждень не виходив на зв’язок з рідними, які його розшукували і до останнього вірили, що він живий. Але на жаль…
Потрібно підтримувати родини Героїв
У такий важкий час ми повинні підтримувати та допомагати сім’ям Героїв, вважає вишивальниця Ольга Кундис. Відтак вона й вирішила створити сорочку для сина захисника, який поліг, захищаючи кожного з нас.
Скоро минає рік, як загинув Роман, і я дізналася, що у його сина у травні день народження. Вирішила розділити з ними цей біль від втрати і зробити щось приємне у такий важкий для його родини час. Я розумію, що втрату ми нічим не компенсуємо, але бодай якось підтримаємо, - розповіла Терену Ольга Кундис.
![](/uploads/media/88/ab/88ab5813f21d8746be881f8c8dd21bfe_w960.jpg)
Сорочка для хлопчика була вишита лляними нитками за взірцем борщівської вишиванки з оздобленням бісером і декоративними швами. Вишивкою жінка займається ще з дитинства. Починала із вишиття картин, а близько 10 років тому вирішила зайнятися одягом, оскільки хотіла відроджувати давні традиції на полотні.
В дитинстві я не мала ще уявлення, що таке регіональна вишивка, тому вишивала хрестиком подушки, рушники. А вже з 2014 року почала більше цікавитися та вивчати техніки вишиття сорочок і зараз максимально стараюся кожну відобразити у своїх роботах, - каже вишивальниця.
![](/uploads/media/20/dd/20dd6cab24fbfa43504ac35c1276e868_w1920.jpg)
Відроджує старовинні техніки
Мотивувало пані Ольгу вишивати одяг те, що у її сім’ї ні в кого не було вишиванок. І це дало поштовх створити особливі сорочки усім. Машинна вишивка жінці не до вподоби, адже вважає, що сорочка створена вручну несе в собі більше змісту та духовності.
Дуже люблю вишивати для конкретної людини, адже тоді підбираюю кольори, техніку, тканину, матеріали під її характер та захоплення. Вишита своїми руками сорочка для мене є живою, тому що маючи перед очима образ людини, під який і створюється вишиванка, ти вкладаєш частинку душі та любові у свій витвір, - каже вишивальниця.
![](/uploads/media/10/00/1000ba9a8ayzd3694dab01696e3c074e_w960.jpg)
Ольга Кундис найбільш любить вишивати візерунки із музейних експонатів і звісно додає щось своє. Використовуючи сучасні нитки та матеріали, майстриня намагається зберегти ефект старовини на сорочках.
Я зараз стараюся вишивати якомога більше сорочок по старовинних техніках і цим самим відроджувати нашу українську культуру та передати її для наступних поколінь, - розповідає майстриня.
![](/uploads/media/a0/b9/a0b95725760653c7d06e1a55ded5bdaa_w1920.jpg)
Зараз жінка працює над створенням власної колекції вишиванок з використанням різних технік з різних регіонів. На цей момент колекція вже налічує близько 42 сорочок.
Багато з цих сорочок я роздарувала родичам, але удома маю приблизно 17 сорочок. Я розумію, що варіантів вишиванок є дуже багато, але хочеться якнайбільше спробувати вишити для своєї колекції, - каже жінка.
Ольга Кундис планує і надалі по можливості вишивати сорочки для дітей, батьки яких віддали життя за Україну.
Фото Ольги Кундис